Osobisty asystent Indigo trafi na Windows Phone już 23 kwietnia

|

indigo

Indigo to osobisty asystent inspirowany na Siri, a stworzony przez Artificial Solutions. Pierwszy raz został pokazany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress i zrobił naprawdę dobre wrażenie.

Indigo będzie działało na zasadzie podobnej do Siri, a więc skorzysta z wyszukiwarki, skatalogowanych danych i dostępnych funkcji na naszym urządzeniu, czy też informacji pochodzących z Wolfram Alfa. Wszystko po to, by udzielić odpowiedzi i wykonać polecenia wypowiedziane przez użytkownika. Ogromną zaletą indigo będzie wieloplatformowość i ciągła synchronizacja pomiędzy urządzeniami, czyli „rozmowę” możemy rozpocząć na tablecie z androidem, a dokończyć na smartfonie z Windows Phone. Fajne, prawda?

Oczywiście możliwości będą zależne od posiadanego systemu. Jak wiemy API Windows Phone w znacznym stopniu ogranicza developerów. Oto niektóre z funkcji indigo:

 • w łatwy sposób zmienić status w sieciach społecznościowych (twitter, facebook i inne)
 • wyszukać pobliskie restauracje (integracja z Yelp)
 • korzystać z wyszukiwarki internetowej (Google, Bing)
 • stworzyć wiadomość tekstową i wysłać do wybranego kontaktu, bez użycia rąk
 • odtwarzać muzykę z aplikacji spotify

A pozostałe możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Oczywiście aplikacja będzie cały czas rozwijana. Dodawane będą kolejne możliwości i nowe języki. Jeśli już mowa o językach, w wersji prezentowanej na MWC 2013 aplikacja obsługiwała tylko język angielski. Nie wiemy czy twórcy zdecydują się na dodanie w przyszłości języka polskiego, wszystko zapewne będzie zależało od popularności aplikacji. W sumie w dzisiejszych czasach angielski nie powinien być dla nikogo przeszkodą.

Indigo będzie dostępne na Androida, Windows Phone i jako dodatek do przeglądarek. Aplikacja ma być darmowa i pozbawiona reklam. Zadebiutuje już 23 kwietnia, o czym na pewno zostaniecie przez nas poinformowani ;-)

źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

  Skoro będzie darmowa to raczej zdobędzie jakąś popularność xP

 • Jakub M

  Posługuję się angielskim na co dzień w pracy, ale nikt mnie nie zmusi do mówienia do telefonu po angielsku. To nie problem, ale jak chcą zdobyć rynek WP, to niech szukają go poza USA, gdzie mówi się po polsku, włosku i w kilku innych językach. To tu WP ma duży udział w rynku a nie w USA.

  • Artur Kwiatkowski

   podpisuje sie pod tym obiema rencyma!

   • JaSwierz

    Tyle że malutki procencik w USA jest kilkukrotną wartością kilkunastu procent w rynku włoskim i polskim razem wziętych… I właśnie dlatego mają nas w d…

 • dejmien666

  Kto zgadnie na jaki system pewnie tej aplikacji nie będzie? Podpowiedź. Jego numerek jest pomiędzy 6 i 8 :P

  • http://witam.tumblr.com Michał Pawlicki

   hmmm… ciężkie pytanie. strzelam, że chodzi o wp7 =D