Real Football 2013 i Amazing Spider-Man już w Sklepie!

|

gameloft

Niesamowita rzecz! Gameloft jednak dotrzymuje obietnicy. Nie cały tydzień temu opublikowali nowy teaser, z drugą zapowiedzią niemal tych samych tytułów co pół roku wcześniej na system Windows Phone. Na filmiku widniał napis, że gry miały się pojawić “teraz” w Sklepach. I jak wspomniałem, Gameloft wywiązuje się z obietnicy – wczoraj zawitały kolejne hity, Real Football 2013 oraz Amazing Spider-Man!

Real Football to jak sama nazwa wskazuje, symulacja gry w piłkę nożną. Mobilna kopia wszystkim znanej Fify lub też Pro Evolution Soccer z komputerów osobistych czy konsol. Nie którzy mają złe wspomnienia z pierwszą odsłoną tej gry na WP7, gdzie była masa bugów i zwyczajnie kiepska jakość. Tu sprawa wygląda zupełnie inaczej, bo Gameloft zdaje sobie sprawę z powagi rosnącego rynku Windows Phone, oraz dużych możliwości urządzeń z nim.

Teraz gwóźdź tej gry: jest ZA DARMO! Tak! Gra ma model F2P (Free 2 Play) z “ukochanymi” przez wszystkich mikrotransakcjami. Obowiązuje waluta w grze, którą naturalnie możemy zakupić za prawdziwe pieniądze, lub też zdobyć ją dzięki wynikom w grze, lecz to dużo bardziej żmudna praca. Czy z góry lepiej zapłacić 20 zł i cieszyć się każdymi aspektami gry, czy dopłacać co jakiś czas te kilka złotych to kwestia wygody chyba. Ja osobiście lubię taki model, bo często nie mam na raz wydać tyle pieniędzy. ;-)

gameloft

Gra oczywiście wygląda oszołamiająco. Przypomina mi wersje FIFY z lat 2004-2006, co jest nie lada osiągnięciem. Być może uznacie mnie za przestarzałego, lecz ciągle podniecam się samą grafiką w grach na obecne telefony, gdyż nie wspomnę czasów Amigi, ale nawet na moim PCcie 10 lat temu gry wyglądały o wieelee gorzej. Sama gra – posiada licencję FIFPro, czyli Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych. Możemy być spokojni o prawdziwe nazwiska kopaczy, a nie wymyślne z nieba.

Grę Real Soccer 2013 od Gameloft możecie pobrać korzystając z linków poniżej. Rozmiar: 809MB (do instalacji wymaga około 4GB wolnego miejsca)

Kod QR - Real Soccer 2013 - Gameloft Real Soccer 2013 - Windows Phone Store - Gameloft

Drugi tytuł – Amazing Spider-Man – to sandboksowa gra akcji (otwarty świat). Oparta jest na licencji filmu z 2012 roku o tym samym tytule. Zebrał w miarę pozytywne opinie, i mi też się bardzo podobał. Czy gra dorówna jakości filmu? A może nawet wyprzedzi?

O ile cena RF zachwyca, tak za grę z człowiekiem-pająkiem zapłacimy nie małą sumkę – 23,99 zł. Jakby tego było mało, to w grze także zobaczymy mikrotransakcje (to chyba już normalne), lecz są one zdecydowanie mniej potrzebne niż w poprzednim tytule. Za dodatkowe wydatki dostaniemy nowe ruchy, kostiumy czy paczki do napełniania paska życia.

The Amazing Spider-Man - Gameloft

Co dostaniemy w cenie 24 zł? Ano wiele. Nie będę znów się zachwycał tą świetną grafiką, chyba wiadome. Powalającej jakości tekstury, masa efektów świetlnych, HDR, cienie – to najwyższa możliwa półka cenowa mobilnych gier, także płacę – wymagam. I dostaję. Otwarty świat Nowego Jorku, wartką i emocjonującą akcję oraz rozbudowany system rozwoju postaci, jak z nie jednej konsolowej gry. Jeżeli ktoś nie jest przekonany do wydania w ciemno 24 zł, może ją wypróbować i na własne oczy się przekonać o jakości tytułu.

Grę The Amazing Spider-Man od Gameloft możecie pobrać korzystając z linków poniżej. Rozmiar: 565MB (do instalacji wymaga ok. 2GB wolnego miesca)

Kod QR Amazing Spider-Man - Windows Phone Store

źródło: wpcentral.com 


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)