PDF Reader jako lepsza alternatywa dla programu MS

|

pdf readerAplikacji na Windows Phone jest już naprawdę sporo. Argument, że mobilne „Okienka” nie są dla mnie, bo nie znajdę tam swoich najważniejszych aplikacji odszedł w zapomnienie. Jednak dalej można narzekać na dedykowane programy stworzone przez deweloperów Microsoftu. Między innymi mowa oczywiście o kliencie Facebooka, który pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście obiecana jest poprawa. Miejmy nadzieję, że znacząca. Kolejną aplikacją jest czytnik plików PDF, który wyszedł spod rąk programistów korporacji z Redmond. Jego działanie jest naprawdę odległe od dobrego.

Na szczęście w tym przypadku mamy do dyspozycji naprawdę ciekawą alternatywę w postaci PDF Readera. Nazwy oczywiście nie trzeba tłumaczyć, ale zalety programu są naprawdę warte uwagi:

 • obsługa dużych (wielostronnicowych) plików;
 • szybkie, bezproblemowe przewijanie, przybliżanie/oddalanie;
 • synchronizacja z dokumentami ze SkyDrive prosto z aplikacji;

To główne plusy PDF Readera w stosunku do programu dedykowanego przez Microsoft. Wystarczy porównać przez siebie obie aplikacje, a jestem pewny, że mało kto będzie chciał wrócić do produkcji deweloperów korporacji z Redmond.

Niestety, omawiana wyżej aplikacja ma jedną, sporą wadę – dostępna jest tylko na modele z najnowszym systemem operacyjnym, czyli oczywiście Windows Phone w wersji 8. Użytkownicy starszego oprogramowania muszą szukać innych alternatyw.

Wracając jednak do omawianej aplikacji. Jest ona oczywiście darmowa i dostępna w Windows Phone Store. Autor zastrzega sobie, że to jeszcze nie jest oficjalna wersja i może zawierać błędy. Mi jednak nie udało się odkryć większych problemów toteż gorąco zachęcam do sprawdzenia powyższej produkcji.

Kod QR - PDF ReaderPDF Reader - Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Bar3nho

  Lepsza niż zwykły Adobe Reader, jednak tylko dla WP 8 :(

 • wikik

  na WP7.8 jest Acrobat Reader od Adobe.
  Ja na niego nie narzekam, choć może mam małe wymagania w stosunku do niego.

 • nokiaboy

  Co za kretyni pracują w tym Microsofcie o boże…. Lumie 800&900 mają 512mb a trudno o lepszy czytnik Pdf bo to 7.8, a nie 8 o jprdl (facepalm)

 • Jakub M

  Bardzo słaby reader!
  Po zrobieniu zoom na stronie przyciski przewijania stron przestają działać.
  Czasami przyciski sterujące znikają całkowicie.
  Program nie odczytuje PDfów z rysunkami z illustratora, z którymi radzi sobie reader MS (aczkolwiek tamten też nie wspiera ukrytych warstw – pokazuje wszystkie jak leci). Poprostu przy próbie otwarcia pliku aplikacja wylatuje w powietrze = back to app list.
  Dwukrotne otworzenie załącznika z maila powoduje utworzenie duplikatu w aplikacji. Jak otworzymy 10 razy, to 10 plików będziemy mieli na liście (takich samych).

  Baaardzo słabo, nie polecam tj wersji alpha, która nie powinna w ogóle się na markecie pojawić.