Nokia Lumia 920 – domowe naprawy

|

Lumia 920Topowy model fińskiej korporacji, czyli Lumia 920, którą miałem okazję testować, jest smartphonem dobrze spasowanym (mój model miał jednak malutki defekt), wykonanym z dobrej jakości materiałów, a wyświetlacz chroniony jest wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, ale to wszystko połączone razem nie gwarantuje niezniszczalności najlepszego smartphone’a z Windows Phone 8 na pokładzie. Także co zrobić w przypadku uszkodzenia tego smartphone’a?

Przede wszystkim od razu mówię, że potrzebne są zdolności manualne i ogrom cierpliwości. Nokia Lumia 920 jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które pod swoją poliwęglanową obudową kryje multum drobnych części. Skoro już mowa o obudowie tego smartphone’a – jest ona typu unibody, czyli wykonana z jednego płata tworzywa, co uniemożliwia normalną wymianę baterii. Konieczna jest wizyta w serwisie lub właśnie poniższy poradnik wideo.

Zanim przejdziecie do pracy, sprawdźcie czy posiadacie następujące akcesoria:

 • śrubokręty Torx T2, T4 i T5;
 • jeden płaski i mały śrubokręt;
 • plastikowy nożyk;
 • kluczyk do otwierania szufladki na kartę SIM;
 • w przypadku wymiany „większych części” (np.: wyświetlacz) potrzebny jest również klej.

Teraz przejdźmy do rzeczy. Pierwszy film przedstawia rozłożenie całego smartphone’a, a następnie jego złożenie:

W opisie filmu znajdziecie informacje, w których minutach znajdują się odpowiednie części rozbieranego smartphone’a.

Drugi film z kolei skupia się na wymianie tego, co najczęściej niszczy się przy upadku z wysokości na twarde podłoże, czyli wyświetlacz, digitizer i ochronne szkło Gorilla Glass:

Z tymi dwoma filmikami nie powinniście mieć problemu z wszelkimi naprawami Waszego topowego modelu Nokii jakim jest Lumia 920. Z pewnością przydadzą się przy konieczności wymiany baterii, gdy ta się zużyje, a to może stać się bardzo szybko jeżeli korzystacie z ładowania indukcyjnego, które znacząco wpływa na żywotność ogniwa.

Na profilu autora powyższych poradników znajdziecie również filmy prezentujące rozbiórkę innych modeli Nokii z Windows Phone: Lumii 900, 610, 710, 800, a także 820′tki.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • nokiaboy

  a da radę dzięki temu jakoś andka zainstalować? Poprzez wymianę czegoś tam?

  • gregor

   a po co andek na lumi 920, z tego co wiem to tylko na noki N9 da się zainstalować androida.

  • Krupers

   Oglądałeś ten materiał? To harware-owe działanie, więc jak ma pokazać Ci się proces czegoś, co powinno być typowo software-owe? Kość Ci przelutuje? Stuknij się o parapet.
   Na dodatek czy Ty w ogóle śledzisz co się dzieje z Lumiami (zwłaszcza 920), że zadajesz głupie pytanie o Androida na tych telefonach? Jak chcesz zamiast Windy Androida, kup sobie HTC HD2 i wgraj cokolwiek chcesz – nie niszcz idei tej strony. Tutaj rezydują posiadacze WP, a nie lubiący śmieciowy system Android…

   • antytroll

    śmieciowa to jest twoja stara jak cię robiła x—DDD

 • olo

  Niestety widziałem jeden egzemplarz w komisie miał bardzo porysowany ekran.

  • Seba

   na ekran trzeba uważać raz 30 sekund wsadziłem pomyłkowo z kluczami i jedna kreska jest malutka. mailem LG E900 i nigdy nic takiego się nie zrobiło nawet jak był z kluczami ta sama chwile jak L920

 • Krupers

  Autor chyba nie pomyślał o tym, że Lumie (wszystkie obecnie), są na gwarancji i takie naprawy to nic dobrego. Po drugie – wymagane są części zamienne, których obecnie brak „ot tak”. Po trzecie wszystko to pięknie i klarownie (na filmie strasznie niechlujnie – pogubione części, ułamane zawiasy) ukazane w instrukcji L2. W końcu po czwarte -wymiana tzw. digitizer’a jest skomplikowana i (jak autor również niechlujnie napisał), żaden klej dostępny ot tak się nie przyda – potrzebne są nowe części uzupełniające, nowe zastawki i trochę pojęcia. Połamać łatwo, ale zrobić dobrze jest o wiele trudniej…
  Aczkolwiek gratki za wstawienie dobrze przetłumaczonego tekstu :)

  • Papiak

   Częsci są, co prawda taki Digitizer kosztuje 700zł, polowe nowej Lumii.

  • Łukasz Pająk

   Gwarancja nie obejmuje porysowanych szkieł itd. A gwarancja na baterię trwa 6msc…

   Tekst nie był tłumaczony w żadnym calu (nie licząc potrzebnych części).