Plotka: Instagram, Real Racing 3 i Temple Run 2 pojawią się na Windows Phone

|

Windows Phone
W Sklepie Windows Phone nadal brakuje wielu popularnych gier i aplikacji z innych platform. Microsoft z pomocą Nokii robią co mogą, aby przyciągnąć do mobilnych okienek developerów, co w efekcie przyciągnie klientów i wszyscy na tym skorzystają. Efekty póki co są… sami oceńcie jakie.

Tymczasem na Twitterze pojawił się bardzo ciekawy profil – @anontechleaks – który ni stąd ni zowąd zamieścił zrzuty ekranu prezentujące kilka nowych pozycji z Windows Phone Store. Mowa o najlepszej mobilnej grze wyścigowej Real Racing 3, banalnej w swojej prostocie i zarazem niesamowicie wciągającej grze zręcznościowej Temple Run 2 oraz wszystkim dobrze znanej aplikacji fotograficzno-społecznościowej Instagram.

windows phone

Jak już wcześniej wspomniałem, profil na twitterze jest nowy, więc nie można w łatwy sposób ocenić poziomu wiarygodności tych informacji. W każdym bądź razie, według źródła przecieków wszystkie wymienione gry i aplikacje znajdują się już w Windows Phone Store (przyp. Joe Belfiore chwali się, że ma zainstalowane aplikacje, które oficjalnie nie są jeszcze dostępne), ale nie są dostępne publicznie. Być może są to wersje testowe? Nie wiadomo. Według źródła zadebiutują najwcześniej w maju.

Wracając jednak do tego dziwnego zjawiska, jakim jest ich obecność w Sklepie Windows Phone, ale brak publicznej dostępności warto spojrzeć wstecz. Microsoft ma w zwyczaju wypuszczanie nowych aplikacji lub większych aktualizacji dla już istniejących aplikacji przy okazji innych, ważnych wydarzeń. Takim wydarzeniem może być zbliżająca się aktualizacja dla systemu Windows Phone 8, która ma pojawić się jeszcze w tym półroczu i dodać do systemu wsparcie dla standardów CalDAV i CardDAV (o czym pisaliśmy tutaj).

Zrzuty ekranu, wraz z fotografiami z aparatu (dla większej wiarygodności) prezentuję poniżej. Wszystko wygląda na prawdziwe, poza jednym małym szczegółem. Spostrzegawcze osoby od razu zauważą, że w opisie Instagramu w pierwszym zdaniu zamiast Windows Phone jest mowa o Androidzie. Wynika to albo z nieudolności przy preparowaniu zdjęć, albo z pośpiechu developera i zwykłym kopiuj->wklej podczas wrzucania aplikacji do Windows Phone Store.

instagram-windows-phone-store instagram-windows-phone-store instagram-windows-phone-store instagram-windows-phone-store

Na chwile obecną nie pozostaje nam nic innego jak czekać cierpliwie i zobaczyć, czy podane informacje okażą się prawdziwe. Trzymam kciuki oby przecieki okazały się prawdziwe :-)

źródło: twitter.com, wpcentral.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

  • mari

    MS powinien dać odgórny nakaz miany logo na bardziej „metrowate”. Bo to wygląda po prostu jak iOS albo Android…