Gameloft po raz drugi zapowiada 12 hitów na Windows Phone 8

|

Gameloft

Gameloft to gigant wśród producentów gier na telefony komórkowe, ku temu nie ma wątpliwości. Niestety, już kilka ładnych miesięcy robią właścicieli urządzeń z Windows Phone, w butelkę. Pod koniec października opublikowali krótki teaser, zapowiadający 12 hitów, które miały nadejść na przełomie 2012/2013. Co z tego wyszło, chyba wszyscy wiedzą. Kilka dni temu dostaliśmy Asphalt 7, który działa tylko na lepszych urządzeniach z 1GB pamięci RAM. Przy okazji – Gameloft obiecał, iż wyjdzie aktualizacja, która umożliwi instalację gry na słabszych urządzeniach tj. HTC 8S czy Lumia 620. Dwa dni temu francuski producent opublikował nowy, niemal identyczny zwiastun swoich 12 gier.

Różnica po między tym filmikiem, a wersją sprzed paru miesięcy jest w 2 grach. Zamiast Texas Poker for Prizes oraz Fashion Icon dostajemy Kingdoms & Lords i Six Guns. Nie wiemy, czy to oznacza nadchodzące 14 tytułów, czy producent po prostu nie był pewny jakie gry chce wydać, i dwie z nich sobie podmienił. Jeżeli ktoś na nie czekał, niech ich nie przekreśla, bo z podejściem Gameloftu nic nie może być pewne. Poniżej pełna lista zapowiedzianych tytułów:

 • Amazing Spider-Man
 • The Dark Knight Rises
 • Order and Chaos: Online
 • Modern Combat 4: Zero Hour
 • NOVA 3
 • Uno & Friends
 • Ice Age Village
 • Real Football 2013
 • Kingdoms & Lords
 • Six Guns
 • Shark Dash

Według mnie, podmienione gry wyglądają o wiele ciekawiej. Pierwsza z nich, Kingdoms & Lords, to swego rodzaju połączenie strategii RTS oraz symulatora. Jak sama nazwa wskazuje, gra toczy się w czasach średniowiecza i rozkwitu rycerstwa. Wcielamy się w rolę władcy małego księstwa, aby rozwinąć je do wielkiego królestwa (godne Rzeczpospolitej Obojga Narodów w najlepszym okresie (-; ). Z jednej strony władamy armią i bezpośrednio walczymy z innymi królestwami. Z drugiej strony, musimy dbać o nasze ziemie. I to w dosłownym znaczeniu, ponieważ w grze możemy nie tylko budować nowe budynki tj. koszary czy domki dla chłopów, ale także hodować zwierzynę i uprawiać rolę. Dla mnie bomba!

Drugi tytuł, Six Guns, to gra akcji z otwartym światem w stylu konsolowego Red Dead Redemption. Wcielamy się w kowboja na Dzikim Zachodzie, który przemierza dwa amerykańskie stany – Oregon i Arizonę, na swoim wierzchowcu. I to naprawdę wszystko. Według recenzji i opinii w Sieci, gra jest pozbawiona głębszej fabuły, a imię naszego bohatera poznamy z opisu gry, a nie samej rozgrywki. Jakby tego mało, to często jako naszych przeciwników spotkamy bestie z piekła rodem. Dosłownie. To już nie brzmi jak bomba.

Kiedy możemy spodziewać się tych gier? „Download now on the Windows Phone Store”. Jak dobrze z moim angielskim, to ten napis na samym końcu teasera mówi – „Pobierz teraz w Sklepie Windows Phone”. Cóż, ja nic w Sklepie nie widzę. Przy poprzedniej zapowiedzi gry miały się ukazać po 2-3 miesiącach, a ledwie jedna z nich ukazała się prawie pół roku później. Teraz…jest „teraz”, więc może naprawdę będą za 2-3 miesiące, jak miały być pierwotnie? ;-)

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)

 • Godlike

  Zaciekawił by mnie news w którym opisalibyście prace nad portem ansara WP8 do HTC HD2 bo stamtąd to malutka droga na urządzenia HTC 1 generacji ale widzę, że gry na WP8 są ciekawsze.

  Jeżeli kogoś to interesuje w takim razie informuję, że port jest już w niemal 70% skończony. Działa niemal wszystko.

  http://s17.postimage.org/xsk7gwwwf/LEO_Screen_Shots_17_2_2013.png
  Cytuję „Update on 17.02.2013, WP8 LEO ROM development

  I am developing a new WP8 ROM for LEO and can access all WP8 STORE apps

  as HTC apps, apps, games, music and podcasts, under the name of MARKETPLACE

  Up to now all music and podcasts work ok but for HTC apps, apps and games

  there is a pop up of comparibility warning as can be seen in the following screen shots

  In the ROM are also included all WP8 lock screens, wallpapers and sounds, and more items

  I hope to develop this LEO ROM as further as posible”

  • Marti

   A kogo interesuje WP8 na HD2? Na tym procesorze i GPU nie odpalisz nawet Angry Birds. Jaki jest sens pchania tego systemu na ten telefon? Zabytek sprzed 3 lat, 20 innych modeli już po nim miałem, nawet zapomniałem, że on istnieje i jak wygląda :D

   • Fobs

    Skoro ludzie to robią i o tym piszą to widać że jednak kogoś to interesuje. Każdy ma swoje zboczenia i Ty też skoro za 3 lata 20 telefonów miałeś :D

    • Dawid

     A ja powiem że MNIE to interesruje i to jak !

     Apropos dzięki za INFO Marti, ansar jest genialny :D

     Aktualnie mam HD2 z własnorecznie wymienionym ekranem i androidem 4.1.2

     a jak „uphną” tego WP8 do HD2 nic tylko sie przesiadam :)

   • Godlike

    A na Mozarcie to Angry Birds nie działają? To uświadomię Cię, że HD2 ma ten sam GPU i CPU co Mozart.

  • prV

   Temu smartfonowi chyba nie będzie dane umrzeć śmiercią naturalną ;p

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   Ten telefon to po prostu potęga modderska. Był szeroko dostępny, przy premierze miał kapitalne podzespoły, bo jako jeden z pierwszych posiadał procesor Snapdragon (i wszyscy się dziwili czemu na WM a nie Android). Lecz w tej chwili…tylko jako ciekawostka. Jeżeli ktoś dalej używa tego telefonu to albo z sentymentu, albo przymusu (brak pieniędzy na nowy, biznesowy model itp.). W jego cenie jest masa innych z WP7.x, a nie długo nawet z WP8, gdy wejdzie Ascend W1 i nowe modele Lumii.

   • Godlike

    No to mi kup ten telefon z wp8. Ja go chętnie wezmę. Z tego typu modów wychodzi na wierzch, ze Microsoft kłamał na temat niemożności aktualizacji. Wole poczekać kilka miesięcy na rom niż kupować gorzej wykonana słuchawkę za półtora tysiąca tylko dlatego, że producent wypiął na mnie dupę.

    • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

     Proszę, błagam, chcę już zobaczyć filmik jak chodzi ten WP8 na HD2! Albo, jak działa multi-tasking. Proszę, chcę to zobaczyć. ;-)

     • Godlike

      Normalnie chodzi, cotulla pokazywał wcześniej. Jak ma chodzić inaczej skoro zostało wszystko niemal to samo tylko na innym jądrze? Dłużej się aplikacje ładują ale to nie powód żebym kupował nową słuchawkę.

      Jakość ekranu – Mam HTC Mozart, SuperLCD

      Aparat – Mam HTC Mozart, poza tym nie interesuje mnie to, ja telefonem nie robię słit foci.

      Odtwarzacza Muzycznego – Nie słucham muzyki z telefonu

      Wi-FI – Mam HTC Mozart i działa na n

      Wszystko położyłem na łopatki. Ciągle chcesz mnie przekonać, że źle robię zaoszczędzając 1500 złotych?

     • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

      „Tylko na innym jądrze?”. Czy Ty wiesz co mówisz? Czasem to aż śmieszne są te nie które stwierdzenia pseudo-informatyczne. ;-) „Każdy człowiek jest taki sam – nos,ręce, usta – tylko mózg inny”. No jak to brzmi? Poczytaj w Sieci czym jest „jądro systemowe”.

      Zasadnicza różnica, po między jądrem WP7 a WP8, jest w obsłudze sprzętu. Procesora. System WP8 był tworzony pod procesory wielordzeniowe, także odpalenie go na jakimkolwiek jednordzeniowcu będzie się równało z ciągłym ekranem „Wczytywanie….”, „Wznawianie…” itp. Potęga WP tkwi właśnie w zarządzaniu mocą, lecz jądro WP8 nie zrobi cudu, i ze starego 1 GHz procesora, posiadającego ledwie 256kb pamięci cache [gdzie obecne telefony WP8 mają łącznie ponad 1MB]. (czym jest pamięć cache procesora? To taki…RAM szybkiego dostępu, procesor zapisuje w nim dane, które musi wykonać w obecnej chwili, więcej pamięci = szybsza praca procesora).

      To naprawdę ja rozkładam Ciebie na łopatki. Dalej chcesz mi wmówić, i zaprzeczyć mojej wieloletniej wiedzy informatycznej na temat systemów i ich konstrukcji? I czekaj, czekaj…Ty mówisz o Mozart…to co Ciebie HD2 interesuje? Nie rozumiem o co dalej chodzi w Twoim poście. Tym bardziej z tym „zaoszczędzając 1500 zł”. Ja swojego nowego HTC 8S miesiąc temu sprzedałem za 750 zł, teraz pewnie jeszcze spadł z ceny. ;) A jeszcze tańsze L620, L520…

     • Godlike

      Tylko na innym jądrze?”. Czy Ty wiesz co mówisz? Czasem to aż śmieszne są te nie które stwierdzenia pseudo-informatyczne. ;-) „Każdy człowiek jest taki sam – nos,ręce, usta – tylko mózg inny”. No jak to brzmi? Poczytaj w Sieci czym jest „jądro systemowe”.”

      Jądro zostało zmienione. Frontend, interfejs użytkownika pozostał niemal taki sam. Jak piszesz aplikację w C# lub C++ na Vistę to przy takim samym kodzie ma działać tak samo na XP o ile nie użyłeś bardzo specyficznych funkcji systemowych. Jasne jak słońce, proste jak drut.

      „Zasadnicza różnica, po między jądrem WP7 a WP8, jest w obsłudze sprzętu. Procesora. System WP8 był tworzony pod procesory wielordzeniowe, także odpalenie go na jakimkolwiek jednordzeniowcu będzie się równało z ciągłym ekranem „Wczytywanie….”, „Wznawianie…” itp. Potęga WP tkwi właśnie w zarządzaniu mocą, lecz jądro WP8 nie zrobi cudu, i ze starego 1 GHz procesora, posiadającego ledwie 256kb pamięci cache [gdzie obecne telefony WP8 mają łącznie ponad 1MB]. (czym jest pamięć cache procesora? To taki…RAM szybkiego dostępu, procesor zapisuje w nim dane, które musi wykonać w obecnej chwili, więcej pamięci = szybsza praca procesora).

      Tak się składa, że wiem co to jest cache więc nie musisz być złośliwy tylko z tego powodu, że masz gorszy dzień i chcesz się odegrać z powodu wcześniejszego komentarza. Nie przeszkadza mi to, że sekundę czy dwie dłużej będzie się ładowała jakaś aplikacja, po prostu chcę żeby była i niedługo będzie. Kolejny argument do kosza.

      „To naprawdę ja rozkładam Ciebie na łopatki. Dalej chcesz mi wmówić, i zaprzeczyć mojej wieloletniej wiedzy informatycznej na temat systemów i ich konstrukcji? I czekaj, czekaj…Ty mówisz o Mozart…to co Ciebie HD2 interesuje? Nie rozumiem o co dalej chodzi w Twoim poście. Tym bardziej z tym „zaoszczędzając 1500 zł”. Ja swojego nowego HTC 8S miesiąc temu sprzedałem za 750 zł, teraz pewnie jeszcze spadł z ceny. ;) A jeszcze ańsze L620, L520…”

      Tak się składa, że byłem studentem informatyki i może to Cię zdziwi jestem w miarę obeznany w świecie smartfonów bez androida. Nie wiesz o co chodzi bo nie wiesz, że Mozart to ten sam SoC co z HD2 z mniejszym ekranem i usprawnieniami osprzętu. Dlatego port na niego WP8 z HD2 będzie prostszy, to samo CPU i GPU bardzo ułatwia pracę modderom, szczególnie, że sterowniki są już gotowe.

      Teraz trzecia część, nie mam zamiaru kupić czegoś takiego jak HTC 8S. Nie po to kupiłem Mozarta za 1500 żeby wymieniać go na jakiś śmieszny plastikowy telefonik dla młodzieży w kolorkach żółci i fioletu. Jedyny jaki mogę uznać za telefon z wyglądem to Samsung Ativ S, który jest wart w Polsce 2000 zł.

      „Ah, no jeszcze jedno. Jeżeli ten port na HD2, to właśnie nie tylko port, a on sam grzebie w systemie to nic dziwnego, że to będzie w miarę płynne. A wiesz, gdyby programiści mieli czas, to mogliby nie jednego cudu dokonać. Najlepiej to na grach widać. A systemy to o wiele prostsza rzecz do optymalizacji, bo tam nie ma skomplikowanych algorytmów sztucznej inteligencji oraz grafiki 3D, która musi z tymi algorytmami współgrać.”

      Przecież WP8 jest zoptymalizowany dla wielu rdzeni i ma inne jądro dlatego pisałeś, że będzie ścinał,czemu tak nagle zmieniłeś zdanie? A jeżeli działa płynnie to czemu do jasnej cholery Microsoft nie wypuścił WP8 na słuchawki pierwszej generacji skoro wystarczyło pogrzebać w systemie? Odpowiedź: Żeby wydoić z nas kasę, chcesz to bul. Ja i duża część użytkowników po prostu sobie poczekamy.
      Dyskusję uważam za zakończoną ponieważ temat jest wyczerpany.

 • Paweł Michalski

  dobrze, że się chociaż Asphalt pojawił, bo tak to już bym zwątpił, że cokolwiek z tej zapowiedzi będzie

 • Elliot

  Gry gameloftu są beznadziejne, wszystkie są nastawione tylko na hajs.

 • Roger

  Moim zdaniem to w ogóle powinniśmy się cieszyć, że GL cokolwiek chce zrobić dla Windows Phone’a. W skali światowej jest to system „marginesowy”, więc nie dziwcie się, że wydawca ma inne priorytety. Nie ma co się tak denerwować :) Przecież od grania jest konsola, prawda? Dla mnie smartfon jest jedynie namiastką konsoli, gdy nie mam jej pod ręką i chcę zabić trochę czasu (na przykład, gdy czekam pół godziny na autobus na przystanku). Uważam, że 12 porządnych tytułów od jednego wydawcy (jak na WP i jego popularnosć) jest bardzo dobrym wynikiem.