Galactic Reign – wspólna gra na różnych platformach Microsoftu

|

Galactic Reign

Pod koniec stycznia swoją premierę na Windows Phone miała gra Skulls of the Shogun, której premiera ucieszyła wiele osób. Nie dość, że była ona dostępna nawet na najsłabsze telefony to można było w nią grać na każdej z platform Microsoftu, od Windows 8, przez Windows RT, aż po Windows Phone. Idąc tą drogą, dziś został udostępniony kolejny tytuł umożliwiający jednoczesną zabawę użytkownikom posiadającym urządzenia oparte o różne platformy Microsoftu - Galactic Reign.

Galactic Reign została stworzona przez studio Slant Six Games, znane z nowszych części serii SOCOM oraz niedawnego Resident Evil: Operation Raccoon City. Gra jest strategią kosmiczną o dowodzeniu flotą. Teaser można obejrzeć poniżej:

W materiale oglądamy parę ujęć z kosmicznych bitew, toczonych między kilkunastoma myśliwcami i większymi maszynami. Pojawia się fragment pokazujący możliwość zmiany ustawień poszczególnych statków. Na teaserze przewija się też coś, co przypomina mapę galaktyki, którą będziemy musieli przemierzyć w grze. Sugeruje ona, że sama rozgrywka będzie składała się z pojedynczych bitew z coraz trudniejszymi grupami przeciwników.

A poniżej mały poradnik „How to play”:

Galactic Reign jest włączona do kolekcji Xbox live. Jej cena wynosi 17,49 zł.

Linki do pobrania gry Galactic Reign:

Kod QR - Galactic Reign Galactic Reign - Windows Phone Store

źródło: blogs.windows.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

  Zaraz pewnie ktoś mądry napisze, że gra nie jest dostępna/nie da się pobrać. Gra będzie na pewno dostępna dzisiaj, najpóźniej późnym wieczorem.

 • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

  Ohoo! To wygląda bardzo ciekawie. ;-) Brak mi własnie takiego tytułu, w który mogę po kilka godzin grać bez przerwy. Drogo, ale widzę, że jest „wypróbuj”.

 • http://www.facebook.com/mateusz.waszczuk.92 Mateusz Waszczuk

  Nawet ma być na WP7. Świetnie!

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   Już chyba jest. ;) Na L820 własnie instaluję demo.

 • masquamacus

  Na Windows 8 kosztuje 17,99zł (a niby tyle samo co na WP – 4,99$) :P

 • Bar3nho

  Powinni zrobić superpakiet za 30 zł – gra na telefon , na Windows 8 i XBoxa, a nie kupować wszystko oddzielnie :/ M$ TAK NIKOGO NIE PRZEKONASZ DO SWOJEJ PLATFORMY! Niby jak mam teraz wytłumaczyć koledze, że jeżeli chce zagrać w Skulls of the Shogun na tablecie, musi jeszcze raz kupować to, co już właściwie ma?

 • Arkhan

  Więcej tego typu gier, dostępnych na różne platformy! Akurat ta mi nie przypada go gustu, nie lubię takich klimatów, ale mam nadzieję że dzięki popularności Microsoft wyda więcej takich gier. Takich, w sensie dostępnych na kilka platform :)

 • http://www.facebook.com/mateusz.waszczuk.92 Mateusz Waszczuk

  Więc tak, gra ma parę minusów:
  - Tylko multi i to przez internet. Nie ma botów, ani możliwości gry z kolegą przez wifi czy co innego, tylko przez internet.
  - Bitwy nagrywają się po stronie serwerów, co trwa parę minut. Dodatkowo jak chce się zobaczyć przebieg bitwy (a nie tylko sam jej wynik) trzeba czekać na pobranie nagrania.
  - Osobna sprzedaż na Win8, WP i Xboxa. Powinno być razem.

  Ogólnie to fajna gierka jak się komuś chce obić innych graczy. MS powinien przede wszystkim naprawić napisany przeze mnie 2. punkt, bo bardzo to przeszkadza w komfortowej grze.

 • Helek

  Nie mogę pobrać, blokada regionalna? Czy trzeba ściągnąć i dopiero instalować?