Crosswords – rozwiąż krzyżówkę w wolnej chwili

|

crosswords logoPrzyszła pora na aplikację, a konkretniej grę, która powinna być stałą pozycją w zbiorze programów każdego fana krzyżówek. To zdanie od razu wyjaśnia na czym polega omawiana dzisiaj aplikacja Crosswords. Niektórzy mogą kojarzyć ją z mobilnej platformy Google. Co może być niezwykłego w tej prostej grze? Otóż już spieszę z wyjaśnieniami.

Po pierwsze, jest to aplikacja polskiej produkcji, co oczywiście powoduje, że dostępne mamy krzyżówki w naszym ojczystym języku, ale deweloperzy proponują także zgadywanie haseł po angielsku. Kolejną zaletą jest stała aktualizacja bazy krzyżówek – praktycznie codziennie do pobrania jest nowy pakiet. W każdym pakiecie dostępnych od kilku do kilkunastu krzyżówek do rozwiązania. Poza tym, dostępnych jest wiele rodzajów/typów krzyżówek: od klasycznych, przez świąteczne (np.: choinka) po “Jolkę” i inne. Autorzy określają poziom trudności, a stan rozwiązania jest procentowo monitorowany. Wynikami oczywiście możemy dzielić się na Facebooku :). Programiści także dali możliwość pokazywania błędów i informowaniem o nich za pomocą wibracji.

crosswords screen

Charakterystyczną cechą tej gry jest klawiatura odmienna od systemowej. Trochę irytować może duży napis typu krzyżówki umieszczony na samej górze.

Coraz częściej pojawiają się głosy o braku aplikacji na poprzednią wersję systemu Windows Phone oznaczoną numerkiem 7. Otóż Crosswords dostępne jest również na smartphone’y z mobilnymi “Okienkami” w wersji 7.5.

Nawet tak prosta gra jak Crosswords dostępna jest w wersji darmowej i płatnej. Ta druga, po wykupieniu abonamentu, oferuje dodatkowe krzyżówki “premium”. Bezpłatna edycja nie jest zaśmiecona żadnymi reklamami.

Prosta aplikacja, a zająć może bardzo dużo czasu i skrócić podróż do szkoły lub pracy :). Gorąco polecam wszystkim miłośnikom rozwiązywania krzyżówek.

Crosswords - QR Code Crosswords - Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.