Aktualizacja Windows Phone 7.8 wstrzymana

|

aktualizacja

Wraz z końcem stycznia firma Microsoft udostępniła długo wyczekiwaną aktualizację Windows Phone 7.8. Co ciekawsze była ona dostępna niemal w jednakowym czasie dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone, bez względu na region czy branding operatora. Fajnie, prawda? Szybko okazało się, że nie do końca fajnie. Już na początku lutego wielu użytkowników raportowało, że aktualizacja powoduje szereg problemów z ekranem głównym, a dokładniej z „żywymi kafelkami”.

Okazało się, że problem ten występował na większą skalę niż się spodziewano. Microsoft sam to przyznał i postanowił… wstrzymać aktualizację do czasu poprawienia błędów. Początkowo docierały nas słuchy o wstrzymaniu aktualizacji przez pojedynczych operatorów. Dziwne, że Microsoft zdecydował się na taki krok tak późno. Oto informacja z forum Nokii:

Firma Microsoft zidentyfikowała drobne nieścisłości w aktualizacji Windows Update 7.8 i jej udostępnienie zostało tymczasowo wstrzymane do czasu ich rozwiązania.

Użytkownikom smartfonów z Windows Phone 7.x pozostaje czekać na wydanie poprawionej wersji aktualizacji. Kiedy to nastąpi niestety nie wiadomo. Będziemy Was informować.

źródło: discussions.nokia.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • lukasz

  ja mam lumie 710 z Orange i nie było Update w Zune ani wcześniej ani teraz

  • plumber

   Ja tak samo lumia 710 w Orange, update wymusiłem w Zune sposobem podanym na portalu. Po aktualizacji wszystko ok, poza tym, że bateria działa mi teraz jakieś 10h krócej niz poprzednio :P

   • Fan Lumii

    U mnie o dziwo bateria trzyma dłużej, ale… Nie ma możliwości ustawienia strony startowej przeglądarki jako google… Czasem telefon „zamarza” – zwłaszcza przy ładowaniu baterii z ładowarki sieciowej (nie kablem USB z komputera). Sporo jest takich uciążliwych opcji z tym systemem. Nie chodzi o ogólnie aktualizację, ale użyteczność, to co nokia zawsze miała, a tutaj tego brakuje. Nie wiem, może nie każdemu to przeszkadza, ale mnie jednak drażni, że nie mogę własnego dźwięku alertów ustawić (jeden pokój, kilka osób z Lumią i nakładające się na siebie dźwięki smsów), albo brak możliwości z automatu wysłania sms, że oddzwonię później, jak połączenie wyciszam/odrzucam. No ale cóż, jak ktoś już zauważył, to wersja beta, która ma być ładna, świecić (nie wibrować, bo tego w jednym czasie -> grając i wibrować na raz, nie potrafi), itp. Z resztą, tak długo oczekiwana aktualizacja i co, już wstrzymana. Ponad to, nie stabilna. Szkoda gadać, ale to w ostateczności moje subiektywne zdanie.

    • Play

     Nie ma dzwonka i wibry jednocześnie?

     To telefony w czasach PTK Centertel już potrafiły.

     O, przepraszam, tamte prehistoryczne telefony nie działały pod systemem Microsoft.

 • Kosiek

  Wypuścili aktualizację i połapali się w błędzie po 1,5 miesiąca? Fajnie…

  Ale burdel. -.-

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   To nazywasz „burdel”? A co powiesz na błędy a Androidzie 4.2.2, w którym Bluetooth nie działa, bateria spada nie którym w pół dnia, czujnik światła czy aplikacja aparatu nie działają, nie ma grudnia w kalendarzu czy parę innych, podstawowych rzeczy? I nawet nie wstrzymali tej aktualizacji! To się nazywa burdel. ;-)

   • Tommy Ramone

    Nie mozna wszystkiego usprawiedliwiac „a bo android to i tamto” nie mam androida mam WP7 i denerwuje mnie sytuacja z aktualizacja a co sie dzieje u konkurencji mnie nie interesuje.

    • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

     To Ty zaś prezentujesz typową polską mentalność. ;) „Dostał palec, chce całą rękę” itd itd. Ciesz się z tego co masz, jak nie, wróć do Nokii 3510i. Porównuję do konkurencji, ponieważ nie znajdziesz nigdzie nic lepiej. No….chyba, że zapłacisz tysiące dla Apple.

     • Tommy Ramone

      Ciesze sie z tego co mam bo wp7 to naprawde fajny system jednak nie musze aprobowac wszystkiego co robi MS, w tym takze wstrzymywanie aktualizacji.

     • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

      …czasami po prostu nie wszystko może działać jak w zegarku. Microsoft to kolosalna firma. Mają prawo czasem coś opóźnić czy LEKKO zepsuć. To nie Apple, które ma 3-4 produkty, z czego cyklicznie wydaje nową wersję tego samego. (to nie był „hejt” na Apple, tylko porównanie)

     • kier

      Też nie widzę sensu porównywania do Androida. Nie można usprawiedliwiać błędów Microsoftu błędami innych firm. Argumentując w ten sposób można powiedzieć, że w Polsce jest idealnie, bo np. w Indiach mają fioletowe rzeki od zanieczyszczeń. Oczywiście tego typu rzeczy trzeba brać pod uwagę przed kupnem i zastanowić się co jest lepsze, ale nie ma co odpuszczać krytyki tylko dlatego, że już kupiliśmy jakiś telefon.

      PS Widzę, że chyba nigdy nie miałeś do czynienia z Apple :P. Ze względu na ciągle rosnącą liczbę błędów w ich kolejnych aktualizacjach przy jednoczesnym braku jakichkolwiek nowości niedawno zmieniłem iPhone’a na telefon z Androidem. I tak jest lepiej.

 • CODER_BEST

  Ja zainstalowałem przez NCS i nie widze żadnych błędów w sofcie.

  • http://twitter.com/Piotr_Pastusiak Piotr Pastusiak

   Też instalowałem przez NCS i np. przestał mi działać kafelek AccuWeather.

 • bazin1

  Tak jak już nieraz pisałem, WP to wersja beta systemu, a my jesteśmy cały czas darmowymi testerami… może dopiero WP9 będzie „zjadalne”, na razie temu systemowi podziękuję

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   Z „ósemką” coś nie tak?

   • Bolo

    Zarządzanie pamięcią telefonu (słynny folder „Inne”) ?
    Kiepski dialer (bez podpowiedzi ?)
    Brak możliwości przeszukiwania kalendarza ?

    Znalazłoby sie tego trochę. Większe, mniejsze… Ale… i tak już go polubiłem ;-)

    • gregor

     e tam przesadzasz nic nie może być od razu doskonałe.

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   A ja dalej będę wałkował porównanie do Androida. ;-) Ciesz się, że użytkownicy z WP7 dostają aktualizacje, i to tak duże, po grubo jednym roku! Ja kupując wcześniej HTC Magic (Android 1.5), a później HTC Desire (Android 2.1) dostałem jedną aktualizację do Magika, z czego to tylko dało mi nakładke HTC Sense, a na Desire zaszaleli – najpierw do 2.2, potem 2.3 – i koniec.

   Obecni WSZYSCY użytkownicy WP8 dostaną aktualizację do Windows Blue, która będzie pod koniec tego roku i ma znacząco zmienić system. Może wtedy nie będzie to dla Ciebie „testowa wersja”?

 • martinn91

  Zdaje się, że nokia udostępniła aktualizacje jeszcze w zeszłym roku i w tedy nie było żadnych problemów? Faktem jest, że ja osobiście nie zauważyłem żywych kafelków na 7.8

 • nawro

  A czy wiadomo kiedy będzie można ponownie aktualizować system do 7.8 W nokii lumia 800?