Prototyp Sony Ericssona na sprzedaż!

|

sony_ericsson_prototypPamiętacie jeszcze Sony Ericssona? Na pewno pamiętacie :). Przed premierą systemu Windows Phone mówiono o kilku producentach mających zamiar współtworzyć ten system: HTC, Samsung, LG i Sony Ericsson właśnie. Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne modele pierwszych trzech marek, do gry wszedł Acer, Asus, a o smartphonie pochodzącym z kolaboracji dwóch marek cisza. Do sieci jednak wyciekały kolejne plotki o urządzeniu z pełnowymiarową klawiaturą QWERTY, mogliśmy zobaczyć go na zdjęciach, poznaliśmy go dokładnie. Zabrakło tylko oficjalnej prezentacji.

Mowa o modelu kryjącym się pod pseudonimem “Jolie”, który pojawił się na eBayu. Jest to jeden z niewielu prototypów, które możemy zobaczyć. Mówi się o 7 sztukach “Jolie”. Mało tego – ten model już kiedyś mogliśmy kupić, również na tym samym portalu aukcyjnym.

Obecnie sprzedawany telefon znajduje się w Holandii, ale sprzedawca zapewnia, że jest w stanie wysłać swój prototyp za granicę, również do Polski. Nie ma przeszkód, aby działał on u naszych operatorów – brak simlocka (co jest oczywiste), ale i wsparcie GSM (trójzakresowego) przeszkodzi między innymi tylko mieszkańcom USA.

Jako, że to model pochodzący z pierwszej fali smartphone’ów z Windows Phone 7 to wewnątrz obudowy znajdziemy:

  • jednordzeniowy procesor taktowany rdzeniem o częstotliwości 1GHz;
  • 512MB pamięci RAM;
  • 16GB wbudowanej pamięci;
  • 8MPx aparat.

System to – jak już wspomniałem – Windows Phone 7 w bardzo wczesnej wersji (testowej). O aktualizacji oczywiście mowy nie ma.

Zainteresowani smartphonem mogą go licytować pod tym linkiem: Klik!

W momencie pisania artykułu, cena urządzenia wynosi blisko 1000zł. Do końca aukcji pozostało 8 dni i 14 godzin. Wartość tego smartphone’a jest na pewno ogromna, ale nie śmiem przypuszczać za ile zostanie on sprzedany. Od zawsze prototypy są sprzedawane za ogromne wartości, które z czasem się zwracają przy ponownej odsprzedaży.

Oprócz wspomnianego wcześniej Sony Ericssona, w przeszłości mogliśmy kupić także inny model z Windows Phone, który osiągnął miano legendy – LG Miracle/Fantasy. O tym smartphonie również wiemy wszystko, trafił on do sprzedaży, ale jedynie jako prototyp. Oficjalnej prezentacji nie doczekaliśmy. A teraz możemy być pewni, że żadnego modelu koreańskiej marki z tym systemem nie ujrzymy – w najbliższym czasie. Podobnie ma się sprawa z Sony Ericssona, dzisiaj Sony – marka nie planuje ingerować w monopol Nokii.

Chętni na taki zakup znajdą się w Polsce? :)

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.