Problemy z ekranem startowym w Windows Phone 7.8

|

lumia900-wp7.8

Każda aktualizacja systemu niesie za sobą szereg zmian, usprawnień i nowości. Na update systemu Windows Phone 7.5 czekali niemal wszyscy użytkownicy smartfonów z tymże systemem. Microsoft według niektórych opinii bardzo długo zwlekał z wydaniem tej aktualizacji. Zwiastować to miało skromne (znaliśmy wcześniej listę zmian i nowości), aczkolwiek przemyślane i pozbawione błędów uaktualnienie systemu operacyjnego.

Niestety, nie mogło się obyć bez potknięć. Pierwszym poważnym problemem jaki zauważono jest znacznie większy pobór danych pakietowych. Dzieje się to poprzez aplikacje z ruchomym Live Tile, które dokonują błędnych zapytań do nieistniejących odnośników URL. W Windows Phone 7.5 cały proces mógł zostać uśpiony na 30 minut. Po tym aktualizacja kafelka mogła zostać wznowiona. W wersji systemu 7.8 proces nie zostaje zamrożony i powtarza się cyklicznie co minutę, co powoduje nie tylko zwiększony pobór danych pakietowych, ale także i większe zużycie baterii.

Tylko odpięcie kafelka z ekranu startowego może zapobiec ww. problemom. Nie wiadomo także, które aplikacje mogą wywoływać taki problem. Czy któryś z naszych czytelników zauważył coś podobnego u siebie ?

Źródło: pocketnow.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)