Nie ujrzymy topowego modelu HTC w tym roku

|

HTC-LogoW czasach kiedy Nokia zdecydowanie ugruntowała swoją pozycję aż się prosi, aby inny – mocny – producent postarał się odebrać pewne udziały, na rynku Windows Phone, Finom. Niestety, na to się nie zapowiada w żadnym wypadku. Jedna z dwóch potencjalnych marek, która mogłaby być w stanie pokazać Nokii choć część swojego doświadczenia (w dziedzinie smartphone’ów), oficjalnie potwierdziła, że w tym roku żadnego topowego smartphone’a z Windows Phone nie ujrzymy. Tym producentem jest oczywiście, wspomniany w tytule, HTC.

Swego czasu spekulowało się o przedstawieniu modelu spod rąk tajwańskiej korporacji, gdyż przed premierą Windows Phone 8 pojawiły się plotki o trzech modelach z tym systemem. Premierę jednak miały tylko dwa: 8X (mid-end) i 8S (low-end). Zabrakło topowego modelu, godnego następcy Titana II, a liczono na to, bo jeszcze w zeszłym roku ujawnił się drobny przeciek pozwalający mówić o trzeciej odsłonie tego telefonu. Niestety, najprawdopodobniej, był to – najzwyklejszy w świecie – błąd autora.

Jedna z ważniejszych postaci marki HTC na Wyspach, Phil Roberson, zdecydowanie dał do zrozumienia, że w tym roku jedynym topowym modelem pokazanym przez tajwańską marką jest „One”, telefon z Androidem. Jednym z poważnych argumentów przemawiających za brakiem nowości w świecie Windows Phone są problemy z przeniesieniem najnowocześniejszych technologii na mobilną platformę Microsoftu – niestety, zarówno system, jak i dostępne podzespoły nie pozwalają na przeniesienie chociażby UltraPixel Camera.

Tak, więc o high-endzie z Windows Phone 8 od HTC zapomnijmy. Jednak są jeszcze inne półki cenowe. I tutaj możemy być pewni, że pojawi się przynajmniej jeden model, o którym już pisaliśmy. Mowa oczywiście o Tiarze. Tylko osobiście uważam, że ten telefon nie będzie miał zbytniego wzięcia. Jest zbyt mała dysproporcja między domniemanym 8V, a 8X. Znowu o wszystkim może zadecydować cena.

To tyle jeżeli chodzi o tajwańską markę. A co z innymi? W grze mamy jeszcze Samsunga i Huawei. Ten pierwszy kompletnie nie traktuje sprawy poważnie, pierwszy zaprezentował swój model z Windows Phone 8 – Ativ S, a do dzisiaj nie można go dostać w oficjalnej sprzedaży, w Polsce. O innych modelach cisza. Chińska marka z kolei ma ogromne chęci, ale plotki mówiące o pojawieniu się nowego smartphone z „mobilnymi kafelkami” na targach MWC okazały się nieprawdziwe.

Wszyscy, którzy czekają na pojawienie się tego typu modelu od HTC – mogą zacząć interesować się Nokią, ewentualnie być cierpliwym i czekać na jakiekolwiek ruchy Samsunga lub Huawei.

I na koniec – źle się dzieje…  Zaczyna tworzyć się monopol Nokii, a na powtórkę sukcesu Apple, będąc realistą, bym nie liczył.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Papiak

  Monopol Nokii, moim zdaniem to bardzo dobrze. Nie mam pojęcia jakim cudem Samsung zaszedł tak daleko. Miałem jeden telefon od nich i to 5 lat temu (SGH E-250) od tamtej pory – wara od Samsunga, tylko Nokia.

  • Łukasz Pająk

   Heh, nigdy nie patrzyłbym na markę pod kątem jednego modelu (swoją drogą tragicznego).

  • MichalTe

   Monopol Nokii oznacza marną przyszłość dla WP. Jak autor słusznie zauważył prawdopodobieństwo powtórzenia sukcesu iPhone przez Nokie jest nikłe, a inni producenci nie kwapią się do tworzenia słuchawek z WP i to jest problem. Przecież Android zdobył popularność nie dzięki swoim zaletom, a zalewem rynku telefonami z tym systemem.

 • Papiak

  Oj Samsunga chyba nie zobaczymy do 4Q 2013, albo wejdzie po prezentacji SGS IV, zeby mogl ta chwile sie posprzedawac zanim SGS IV go zmiecie. Ale tez jest Note III. Moze w ogole nie zobaczymy Ativ S, chyba to dobrze.

 • Seba

  No Microsoft ewidentnie nie umie przekonać do siebie producentów sprzętu, a bez ich różnorodności będzie problem z rozwojem platformy.

 • ziomek

  wystarczyloby by htc wydalo telefon na windowsie z porzadna bateria i nokia pada… ile wam trzymaja teraz te telefony dzien? ja chcialem kupic nl920 ale mnie bateria przerazila