LG zaprezentuje hybrydę tabletu i notebooka na MWC

|

tab_book1-600x449Od pewnego czasu mówi się o powrocie LG do świata Microsoftu. Tak będzie (pośrednio), ale nie tak jak się tego spodziewaliśmy – przynajmniej na razie nic o tym nie wiadomo. Urządzenie, które koreańska marka może zaprezentować na Mobile World Congress to nie smartphone z Windows Phone, a… połączenie tabletu i notebooka z Windowsem 8 na pokładzie. Nie jest jednak powiedziane, że w Barcelonie nie zobaczymy nowego telefonu z logiem LG na obudowie i systemem Windows Phone.

Wróćmy jednak do tej stosunkowo ciekawej hybrydy, która łączy w sobie cechy tabletu i notebooka. Patrząc pod kątem tego pierwszego typu urządzeń, znajdziemy: duży, dotykowy wyświetlacz, a od strony notebooka: klawiaturę. Jednak jej montaż jest oryginalny, albowiem klawisze są ukryte za całym “tabletem” i są wysuwane, podobnie jak to ma miejsce chociażby w HTC Touch Pro 2 – slider, a wyświetlacz pod kątem. Takie połączenie zostało nazwane Tab-Bookiem.

tab_book3-600x400

W środku obudowy znajdziemy procesor Intel Core i5, który pozwoli na obsługę całego urządzenia przez prawdziwy system Windows 8, a nie RT. Wyświetlacz w Tab-Booku od LG to IPS o nieujawnionej przekątnej, ale wiadomo, że będzie zapewniał odpowiedni kontrast i należyte kąty widzenia (dużo lepsze niż w przypadku notebooków). Klawiatura z kolei wysunie się po naciśnięciu odpowiedniego klawisza. Ze specyfikacji technicznej wiadomo jeszcze, że urządzenie to będzie posiadało moduł LTE. I to wszystko, resztę aspektów (takich jak cena, pojemność baterii i szczegółowe dane) poznamy na targach Mobile World Congress już za niecały tydzień.

Premiera rynkowa urządzenia planowana jest na ten tydzień – jednak tylko w Korei, reszta rynków będzie mogła nabyć Tab-Booka w dniach, które zostaną podane właśnie w Barcelonie.

tab_book2-600x520

Ta propozycja LG naprawdę mnie zaciekawiła: prawdziwy system Windows 8, dotykowy wyświetlacz i – w razie potrzeby – wysuwana klawiatura. Brzmi bardzo zachęcająco, ale jeszcze kilka rzeczy ma szansę mnie odstraszyć, a mianowicie: cena (z pewnością nie będzie mała), waga (cały mechanizm lekki nie będzie) oraz bateria. Mimo wszystko, nastawiam się bardzo pozytywnie i liczę, że Koreańczycy nie zepsuli tak dobrego pomysłu. Patrząc na podobne urządzenia zaprezentowane na targach CES, na początku bieżącego roku, jestem dobrej myśli.

To jednak nie zmienia faktu, że powrót LG do produkcji smartphone’ów też jest potrzebny. Patrząc na dzisiejszych producentów telefonów z Windows Phone, można zauważyć brak konkurencji – jedynie słychać wiadomości od Nokii i – od czasu do czasu – Huawei. To zdecydowanie hamuje rozwój systemu.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.