LG wróci do gry na Mobile World Congress?

|

LG

LG jako jeden z pierwszych producentów pokazał swoją linię smartphone’ów, które działały pod kontrolą Windows Phone. Były to: Optimus (Swift) 7 i Quantum (model z fizyczną klawiaturą QWERTY). Niestety, nie cieszyły się one wielką popularnością, nie były też szczególnie dobre na tle konkurencji. To spowodowało, że LG nie zdecydowało się wypuścić żadnego modelu „w drugim rzucie” (Mango), ale prototypy były, m.in. model Fantasy/Miracle. I tak z czasem koreańska marka odstawiła mobilny system Microsoftu na bok.

Jednak widząc jak Windows Phone 8 dobrze wpłynął na odbiór modeli z tym systemem, LG najprawdopodobniej postanowiło spróbować swoich sił ponownie. Najlepszym momentem na powrót będą oczywiście targi Mobile World Congress w Barcelonie, które rozpoczną się już 25 lutego. Zmotywowana marka sukcesami związanymi z modelami działającymi pod kontrolą Androida, LG może chcieć namieszać w szykach światka Windows Phone, w którym pozostało niewielu producentów: Samsung, Nokia, HTC i Huawei.

W Koreańskiej prasie mówi się otwarcie o powrocie marki na rynek urządzeń z „mobilnymi Okienkami” na pokładzie.

O premierze pierwszego urządzenia (lub więcej) na Mobile World Congress może mówić także teaser, który LG przygotowało, w którym znajdziemy wiele epitetów (same superlatywy).

Jeżeli, więc LG naprawdę ma zamiar pojawić się w Barcelonie z modelami z Windows Phone 8 to miejmy nadzieję, że te same pozytywne cechy zostaną odzwierciedlone również w tych urządzeniach, które nasz portal interesują najbardziej :).

A czy Wy chcielibyście, aby Koreańczycy na nowo zainteresowali się mobilnymi kafelkami? Większa konkurencja zawsze sprzyja klientowi.

źródło wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Papiak

  Ciekawie, oby zaprezentowali kilka modeli i szybko wprowadzili na rynki, wiekszy wybor bedzie ;) Po za tym, LG ma świetny design moim zdaniem najlepszy po Nokii i HTC, gorzej z ich cenami.

  • gregor

   i gorzej z jakością ich produktów a przynajmniej do niedawna tak było… że to była tandeta po prostu

 • http://www.facebook.com/people/Marcin-Wojciechowski/100000431002021 Marcin Wojciechowski

  Ja jestem na tak! Miałem kontakt z Optimusem7 i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Kolejnd smartphony tym razem z 8 powinny być jeszcze lepsze od tego co miałem okazję zobaczyć na żywo.

 • KriX

  LG Optimus G z WP8… Marzenia :P

 • Marek

  Tylko wtedy jak na kolanach przeproszą swoich klientów którzy im zaufali kupując LG E 900 a potem pozostawieni na pastwę losu. Ja osobiście nigdy nie zaufam tej firmie z w/w względów oraz traktowaniu przez ich serwis .Szkoda więcej czasu marnować na tą firmę.