LG nie planuje powrotu do świata Windows Phone

|

LGOd dłuższego czasu mówi się o powrocie LG do świata Windows Phone. Po cichutku mieliśmy nadzieję, że nastąpi to na targach, które zaczynają się jutro i będą trwać do 28 lutego. Mowa oczywiście o Mobile World Congress, wielkich premier odbywających się w Barcelonie. Na trzy dni, hiszpańskie miasto, stanie się miejscem, w którym zobaczymy najnowsze urządzenia (głównie telekomunikacyjne). Niestety, LG tam pojawi się tam między innymi ze smartphone’ami, ale jeżeli chodzi o systemy Microsoftu to na pewno Tab-Booki będziemy mogli zobaczyć z Windows 8, nic z Windows Phone 8, nie mówiąc już o wersji 7.8.

To jest niemalże pewne, gdyż takie informacje obiegły świat po rozmowie z jednym z reprezentantów LG. Powód takiej decyzji? Koreańczycy nie widzą zbytniego popytu na urządzenia z tym mobilnym systemem operacyjnym. Jednak nie jest to 100% zaprzeczenie, że już nigdy nie zobaczymy smartphone’a z Windows Phone 8 (lub nowszym) na pokładzie sygnowanego logiem LG. Logicznie myśląc, Koreańczycy wrócą do gry, gdy uznają „mobilne kafelki” za „sprzedawalne”. Patrząc na wcześniejsze prognozy i analizy to można stwierdzić, że Windows Phone taki się staje z dnia na dzień.

Niestety, konkurencja – póki co – nie zmieni się. Dalej w grze mamy tylko Nokię, HTC, Samsunga i Huawei. A LG dalej będzie się nam kojarzyć z niezbyt udanych modeli Quantum, Optumis/Swift 7 i rzadkiego Jill Sander. Pierwsze dwa modele pochodzą z pierwszej serii urządzeń Windows Phone 7, które swoją premierę miały w październiku 2010 roku. „Designerski brzydal” (najpopularniejsze określenie Jill Sander) swój debiut miał równo rok później.

Niebezpiecznie zbliża się dominacja serii Lumia nad konkurencją. HTC i Samsung, ponownie, zbytniej uwagi nie przykładają w kwestii modeli z Windows Phone, a chiński producent nie sprawia wrażenia firmy, która byłaby w stanie choćby zagrozić Nokii w ich działaniach.

Nam nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne aktualizacje i usprawnienia systemu Windows Phone, które pozwolą na zwiększenie zainteresowania innych producentów. Dużo w tej kwestii może zdziałać Windows Phone Blue. Czy to się jednak uda i LG postanowi na nowo zainteresować się mobilnym systemem Microsoftu? Zobaczymy. Na dzień dzisiejszy, nie planujmy zakupów smartphone’ów od koreańskiej marki z mobilnymi „okienkami” na pokładzie – nieprędko takie połączenie ujrzymy. Może faktycznie LG ma rację, brak popytu. Chcielibyście kupić takiego smartphone’a?

źródło: neowin.net


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

  niech ginie ;p

 • sceptyk

  To jak w końcu? Temat newsa jest zaprzeczeniem jego treści…

  „LG nie planuje powrotu do świata Windows Phone”

  „Jednak nie jest to 100% zaprzeczenie, że już nigdy nie zobaczymy smartphone’a z Windows Phone 8 (lub nowszym) na pokładzie sygnowanego logiem LG”

  • Łukasz Pająk

   Nie planuje w tym momencie, ale nie zaprzecza, że kiedyś wróci… To nie jest sprzeczne.

 • gregor

  LG to tani syf przynajmiej jesli chodzi o telefony z innymi mniej awaryjnymi sprzetami jest troche lepiej, bo np. telewizory to sie ogolnie psują 1 na 1000 itp.

  • Łukasz Pająk

   A ja właśnie bym powiedział na odwrót – do telefonów zbytnio nic nie mam, ale TV nikomu bym nie polecił mimo ich stosunków funkcja/cena.