[Aktualizacja] Centrum powiadomień w nadchodzącej aktualizacji?

|

centrum powiadomień

Centrum powiadomień jest jednym z najczęściej wymienianych braków systemu Windows Phone. Microsoft otwarcie przyznał, że na jego wprowadzenie w „ósemce” zabrakło czasu i zostanie dodane ono w przyszłości. Kiedy? Być może dowiemy się więcej przy okazji targów MWC 2013.

A te rozpoczynają się za niecałe trzy tygodnie. Na nich na pewno odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona systemowi Windows Phone, na której prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowana kolejna wersja systemu o kodowej nazwie „Apollo+”. W przeciwieństwie do „Portico„, która była jedynie drobną aktualizacją i wprowadziła głównie poprawki błędów (porównywana do aktualizacji „NoDo” dla WP7), „Apollo+” ma zaoferować przede wszystkim nowe funkcje (jak „Mango” dla WP7). Niestety, nie wiadomo jakie to będą funkcje, ale spekuluje się o wprowadzeniu obsługi CardDAV i CalDAV, możliwość łączenia się z wirtualnymi sieciami prywatnymi (VPN) oraz centrum powiadomień.

Jakiś tydzień temu na portalu deviantART (społeczność grafików/fotografów)  użytkownik IWSFOD-D opublikował grafikę, którą widzicie powyżej. Jeśli sprawdzimy użytkownika IWSFOD-D dowiemy się, że jest to Scotty Le i pracuje dla Nokii w zakresie zapewniania jakości oprogramowania dla systemu Windows Phone 8. Zanim rozpoczął pracę w Nokii, był zatrudniony w HTC na stanowisku Pre-Developer/Software debugger dla Windows Phone 7,8 i 8. W opisie pod grafiką znalazła się informacja, że przedstawia ona coś, o czym nie może mówić, ale może umieścić taki właśnie teaser.

Tak się składa, że wszystkie kafelki, które są widoczne na grafice powyżej odpowiadają m.in. za wyświetlanie powiadomień, przez co jedyne co przychodzi na myśl to właśnie centrum powiadomień w nadchodzącej aktualizacji. Warto też zwrócić uwagę na kafelek kalendarza i słowa Joe Belfiore „Ciii… Nie jesteśmy jeszcze gotowi ;-)”.

something_coming_centrum_powiadomien_2

A na tej grafice Windows Phone Hacker pokazuje co mogło zostać ucięte w teaserze od Nokii. Pozostaje nam poczekać te trzy tygodnie i zobaczyć czy centrum powiadomień w Windows Phone stanie się rzeczywistością :-)

Aktualizacja:

Osoba, która jest źródłem grafiki zmieniła zdanie i stanowczo zaprzecza, że jest to jakikolwiek przeciek. Okazało się, że nawet nie jest zatrudniona w Nokii, a jest jedynie studentem uczestniczącym w programie Windows Phone. Pojawiły się również informacje, że centrum powiadomień nie zostanie zaprezentowane na najbliższych targach MWC. Sorry ;)

źródło: wpcentral.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  Mam nadzieję że zrobią tak że powiadomienia będą z lewej strony, po przesunięciu ekranu startowego w prawo.

 • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

  …i oby jeszcze instalacja apek na kartę pamięci! ;-)

  • http://www.facebook.com/adrianfilipiak0021 Adrian Filipiak

   O tak!! to jest „must be” bo teraz te telefony sa niepelnowartosciowe

   • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

    Ehh nawet na Androidzie bez root’a tego nie zrobisz …

 • CODER_BEST

  Pomysłów na otwieranie centrum powiadomień jest cała masa.

  1. Centrum powiadomień po lewej z ekran głównego.

  2. Dwukrotne kliknięcie przycisku home

  3. Przytrzymanie przycisku home a uruchamianie rozpoznawania mowy przenieść na lupę

  4. Możliwość przejścia do centrum powiadomień prosto z ekranu blokady przesuwają placem z lewej do prawej.
  I jeszcze parę było mi wszystkie wydają się fajne. No ale za pewno tylko dla Windows Phone 8 centrum powiadomień pewnie ominie WP7.8 a zresztą kto wie może będzie WP7.9 :P

 • 29lipca

  W Windows Phone to kafelki stanowią centrum powiadomień; nie widzę powodu, dla którego trzeba by dodawać je jako dodatkowy ekran, menu czy cokolwiek. Rzeczy, o których chcemy być powiadamiani przypinamy sobie gdzie chcemy tworząc wspomniane wyżej centrum.
  Szczerze wolałbym aby dodali inne ficzery, których brak stanowi o ułomności tej platformy …

  • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

   No wreszcie ktoś zauważył, że kafle stanowią centrum powiadomień ;p

 • Rogi

  Czytam cały wpis, myślę o fajnie. Coś może zrobią. A tu na koniec aktualizacja przecząca wszystkiemu. No pięknie ;p