Blink – zrób zdjęcie i wybierz idealne ujęcie

|

blink
W sklepie Windows Phone Store pojawiła się aplikacja Blink od Microsoft Research, działu Microsoftu, którego zadaniem jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie informatyki. Blink pozwala nam w łatwy sposób wykonać serię zdjęć, a następnie spośród nich wybrać najlepsze ujęcie. Idealnie nadaje się do fotografowania obiektów które są w ruchu lub robienia zdjęć kiedy to my się przemieszczamy.

Aplikacja jest zintegrowana z systemową aplikacją aparatu. Oznacza to, że w łatwy sposób ją uruchomimy wybierając w menu aparatu przycisk „dodatki foto”, a następnie kafelek „Blink”. Sama obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Kiedy już ją uruchomimy wystarczy nacisnąć spust aparatu lub dotknąć ekranu aby wykonać serię zdjęć, co zajmuje aplikacji około 3 sekundy. Po zakończeniu tej czynności pozostaje nam zdecydować co dalej. Możemy:

 1. Spośród wykonanej serii zdjęć wybrać najlepsze ujęcie i je zapisać.
 2. Zamknąć wykonaną serię zdjęć, a tym samym odłożyć wybór idealnego ujęcia na później i wrócić do dalszego fotografowania.
 3. Skasować wykonane ujęcia, jeśli nie uchwycimy tego co chcieliśmy.

blink sample

Najlepsze w aplikacji jest to, że w każdej chwili możemy wrócić do wszystkich wykonanych serii zdjęć (oczywiście z wyjątkiem tych skasowanych) i zmienić nasz wybór na inne ujęcie. Wystarczy uruchomić aplikację i przesunąć ekran w prawo – dostaniemy dostęp do wszystkich wykonanych przez nas serii zdjęć.

Twórcy aplikacji zapewniają, że korzysta ona z zaawansowanej technologii stabilizacji obrazu, która bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich drgań. Udostępnili także filmik, który prezentuje działanie aplikacji:

Aplikacja Blink ma jedną wadę – zdjęcia nią wykonane są zapisywane w rodzielczości 1280×720. Moim zdaniem lepsze zdjęcie w niskiej rozdzielczości, niż jego brak lub zdjęcia nieostre, kompletne rozmazanie.

Aplikacja Blink jest dostępna za darmo w Windows Phone Store:

Kod QR - Blink Blink - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Papiak

  Nokia ma cos takiego wbudowane w aparat, sprytne zdjęcie tak?

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   Działa to na trochę innej zasadzie. Aplikacja „Sprytne zdjęcie” robi tylko pięć klatek. Potem na podstawie tych 5 klatek możesz zmieniać wyraz twarzy, usuwać różne obiekty (np. jak ktoś wszedł), itp.

   • Papiak

    Wlasnie, jak to jest z tym usuwaniem obiektow. Powiedzmy na kazdej klatce „cos” jest w jednym miejscu, mozna to usunąc? Czy tylko to co sie zmienialo z kazda klatka, lub jedna?

    • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

     Na jednej klatce coś jest, na innej nie ma wtedy można to usunąć – to chyba logiczne ;) Aplikacja wtedy bierze tło z klatki na której nie ma niechcianego obiektu.

     • Papiak

      Tak żem czuł. No wlasnie myslalem, ze tak jest. Wolałem sie jednak upewnic. Dzieki za informacje ;)

 • rrysiekk

  ..jeśli możecie, to na przyszłość piszcie zawsze, na jaką wersje WP jest dana aplikacja ! :)

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   Ok – zapamiętam :-)

 • kpiotr67

  kolejny przykład że Nokia ma w d…e frajerów którzy kupili linie z wp7 kamieni obietnicą aktualizacji do wp8. Jaki by nie był android ale każdej wersji obsługuje pamięci masowe. Kupuje Samsunga z androidem a lumie 710 to chyba wyrzucę bo co za idiota by ten badziew teraz kupił.

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   A dlaczego akurat Nokia? Przecież aplikacja jest od Microsoftu.

   • Krupers

    Masz całkowitą rację. Zresztą ja się w jednym nie dziwię – postęp idzie do przodu, a chodzi tylko o zysk, więc wiadoma rzecz, że posiadacze systemu poprzedniej generacji będą na poboczu coraz bardziej…

  • Papiak

   Chętnych znajdzie sie wiecej niz myslisz.