Windows Phone 7.8 nie dla wszystkich?

|

Gdy Microsoft ogłosił, że telefony z Windows Phone 7.5 nie dostaną aktualizacji do wersji 8 tylko 7.8 wszyscy żyli w przekonaniu o pewnym update dla wszystkich słuchawek z mobilnymi okienkami. Mówiono o tym, że cały proces będzie zarządzany centralnie przez Microsoft. Ale czy na pewno?

Wydaje się, że historia zmieniła bieg wydarzeń. Na oficjalnym koncie twittera rosyjskiego oddziału Windows Phone w odpowiedzi na pytanie o domniemanym braku aktualizacji dla HTC Titan i Mozart możemy przeczytać o tym, że Microsoft wyda aktualizację dla wszystkich. Ostateczna decyzja o jej wydaniu ma zostać podjęta przez producenta konkretnego modelu.

Odpowiedź na to samo pytanie ze strony HTC brzmi dokładnie tak:

Hi. The update patch for the HTC mozart is still to be confirmed so we can’t say at this time. Keep checking in for the latest.

Oznacza to, że aktualizacja dla HTC Mozart nie jest jeszcze potwierdzona i tajwański producent nie może jeszcze nic powiedzieć na ten temat.

Dodatkowo według plotek oficjalna premiera systemu Windows Phone 7.8 ma nastąpić 1 lutego 2013 roku. Taką informację zdobył nieoficjalnie jeden z użytkowników forum w7phone.ru w rozmowie z przedstawicielem Nokii,  jednak do takich rewelacji podchodziłbym z dużym dystansem.

Źródło:  wp7forum.ru, w7phone.ru


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)

 • Majk
  • Dariusz Adamczyk

   usunąłem spację pomiędzy wyrazem a pytajnikiem. Próbuje się pozbyć tego nawyku :)

 • Godlike

  Ja tam już od dawna mam finalne 7.8 na Mozarcie. Odblokujcie sobie i nie męczcie się. Jeszcze można Nawigacje od Nokii wgrać i wysyłanie plików przez BT.

  • http://twitter.com/Jacobs150 Jakub

   tak „od blokujcie” sobie. łatwo powiedzieć gorzej zrobić zwłaszcza na telefonie na którym nie ma takiej możliwości

   • Godlike

    O ile wiem to każdy Mozart wyprodukowany w Europie może zostać bezproblemowo odblokowany.

    • http://twitter.com/Jacobs150 Jakub

     gorzej z htc trophy, chyba że istnieje możliwość odblokowania telefonu z veriznou (trophy z verizonu jest bardzo popularny w Polsce) a do niego nie dotarłem jeszcze jak narazie

  • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

   Wiesz, niektórzy dlatego wzięli WP, żeby nie musieć w nim grzebać jak w Androidzie. Takim gadaniem nie zachęcasz ;p

 • philly

  muszę powiedzieć, że byłem dużym entuzjastą okienek, kiedy wybierałem telefon. Kosztem androida a przesiadałem się z iphone’a 3G. I zaczynam się mocno rozczarowywać rozwojem tego systemu a zwłaszcza tym procesem aktualizacji do 7.8. Faaatalna sprawa, mam dość tych plotek. Już wiem, że przy nim nie zostanę. Może za jakieś 2-3 lata…

  • Dariusz Adamczyk

   Nie dramatyzujmy… a widziałeś telenowele pt. Aktualizacja androida w Sony Xperia U ? Nie dośc że czekali wieki na aktualizacje to nagle się okazuję, że wraz z modelem Sola (w maire nowe modele!) nie dostaną juz nastepnych aktualizacji.

   • Patrick J.

    Xperia U nie dostała ze względu na GPU(Mali400) które wykorzystuje do pracy więcej pamięci RAM od budżetowego Adreno 200 używanego np w Xperia J która aktualizację otrzyma.
    Wina producenta który dał ledwie 512Mb pamięci, konkurencyjne modele otrzymały 760Mb-1Gb i aktualizacja zapewniona.

    • Dariusz Adamczyk

     Tak słyszałem o tym także :)

  • marszand

   Nie mam parcia na WP 7.8 w końcu gdybym chciał to mógłbym wgrać costuma na mojego Mozarta nie mniej jednak irytuje mnie podejście do użytkowników 7.5. Jak już udowodniono WP8 wystartuje nawet na tak leciwym fonie jak HD2. Aktualizacja zapowiadana, obiecywana i reklamowana nie ukazuje się są tylko jakieś dzikie przecieki których nikt nie potwierdza nie wiem czy MS stać na takie gierki patrząc na udział w rynku.

 • wendiego

  Mozart to akurat bardzo popularne urządzenie na WP, więc nie wiem co oni odwalają z tą aktualizacją…

 • sine

  Ja tam też dałem sobie spokój z oczekiwaniem i mój HTC Radar dostał już WP 7.8 z XDA.
  Niech się cmokną z ich aktualizacjami,żenada jak zwykle związana z tym żeby nowe urządzenia kupować,no to wtedy się dostanie i system nowy. Marketing =nabijanie w butle.Ale tak to się kręci.

 • drwal

  już dawno miała być aktualizacja 7,8 i nic olewają nas i oni chcą system wypromować żal,liczy się tylko kasa a potem spadajcie tak nas traktują,to samo android