Sprzedaż Windows Phone rośnie!

|

Szef Microsoftu, Steve Ballmer niespodziewanie pojawił się na konferencji Qualcomma, odbywającej się podczas targów CES 2013, gdzie zakomunikował, że Windows Phone podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia spisał się o wiele lepiej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ballmer says during Christmas, Windows Phone was selling five times more devices than the same period last year.

Windows Phone sprzedaje się pięć razy lepiej, miało to miejsce pod koniec ubiegłego roku. Według różnych źródel, w Q4 2011 zostało sprzedanych około 2 500 000 urządzeń z systemem Windows Phone (Gartner 2759000,  Canalys 2.5 miliona). Jeśli wierzyć Steve’owi na słowo Q4 2012 zostało sprzedanych ponad 12 milionów smartfonów z Windows Phone.

Wzrost sprzedaży na pewno wiąże się z udostępnieniem Windows Phone 8 i urządzeń pracujących pod jego kontrolą. Miejmy nadzieje, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać jak najdłużej.

Żródło: phonearena.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)

 • olik

  Tak ! Jasne ! Rośnie ! 4 słuchawki z wp i im rośnie ! Śmieszne

 • Mateusz

  Do końca roku z 12 milionów do 37 milionów. I to chyba byłaby ilość która przyciągnęłaby dopiero developerów do tworzenia dobrych gier.

  BTW. Jak to jest, że na iPod Touch z procesorem 800 Mhz ograniczonym do 600 Mhz i 128 MB RAM (wszystko o wiele słabsze niż lumia 610), wiele gier 3d działa bez przycinki? GTA Chinawars, Angry Birds wszystkie wersje itd. Naprawdę sporo. Według tego na Lumii 610 powinni chodzić takieo gierki co z iPod Touch 3 generacji a nawet 4!

  Czy to wszystko zasługa jednego? Optymalizacji?

  Jeśli tak to z niecierpliwością czekam aż developerzy będą optymalizować rzeczy na WP tak jak na iOS. Wtedy WP będzie potęgą. Póki co musimy poczekać na przekroczenie jakiejś bariery sprzedaży i świadomości społecznej.

  Czy też myślicie, że uda się to do końca roku?

  • Mateusz Kozielski

   Cóż, myślę, że to jest do osiągnięcia. Póki co widzę, że telefony z Windows Phone sprzedają się całkiem całkiem. Coraz więcej osób je dostrzega i kupuje. Wzrasta świadomość użytkowników. Myślę, że uda się to do końca roku.

   • y0da

    >Wzrasta świadomość użytkowników
    Sukcesu upatrywałbym w ciekawym design’ie systemu jak i telefonów. Te minimalistyczne kafle wyglądają doprawdy przyjemnie, z pewnością lepiej niż na Win8 (nie mylić z Phone). Nie ma podobnie ‚wystrojonego’ systemu na rynku. Już wielkie serwisy jak YouTube dostosowały wygląd strony do tego trendu/mody (?). Brawa dla projektanta(-ów).
    Zbiór aplikacji również rośnie – u mnie na kierunku uruchomiono przedmiot Windows Phone.

    Tylko dlaczego Microsoft się ociąga z wydaniem 7.8? To mnie o szaleństwo wręcz przyprawia. Co godzinę podłączam do Zune’a z nadzieją na update. :E

    • Tirinti

     Raczej dlaczego Microsoft nie naciska na Szmsunga, żeby globalnie udostępnił Ativ S.

  • Tirinti

   Optymalizacja zajmuje sporo czasu, a czas to pieniądz a przy obecnej ilości klientów na gry WP, nie opłaca się wydawać kasy na optymalizację.

   Poza tym Nokia 610 to straszny badziew sprzętowo i nie sądzę, żeby ktokolwiek optymalizował pod kątem WP7 z 256MB RAM. Przycinki na WP7.5 to głównie brak drugiego rdzenia i mała ilość pamięci, jeśli coś siedzieje w tle to się przycina. Ponieważ WP8 robi w tle znacznie więcej to by sięprzycinał na jednym rdzeniu znacznie częściej i dlatego nie ma WP8 dla starego sprzętu. Bardzo słusznie.

  • Piotr

   c/c++ jest wydajniejsze od c#. Windows Phone dopiero od wp8 wspiera aplikacje pisane w c++

   • Andrzej

    porównanie c# i c++ jest beznadziejnym pomysłem. Oba języki mają inne przeznaczenie. C# wykorzystuje bardziej zalety javy i c++ oraz pisanie tym nowoczesnym językiem jest bardzo łatwe w nauce. W Windows phone 8 c++ istnieje dla developerów chcący pisać szczególnie gry (Chodzi tu o wspomnianą lepszą wydajność – zrezygnowali z XNA). Silverlight pozostał i jak chcesz możesz pisać tzw. codebehind w dowolnym języku. Pozdrawiam.