Sprawdź prędkość swojego łącza z aplikacją Speedtest.net

|

Speedtest.net to jedna z najpopularniejszych usług do pomiaru prędkości połączenia internetowego. Oprócz aplikacji webowej jest także dostępna natywna aplikacja dla twojego telefonu. Dzięki niej możemy sprawdzić prędkość naszego połączenia gdziekolwiek jesteśmy. Oficjalna aplikacja mobilna do niedawna była dostępna jedynie dla systemów Android i iOS. Od dziś dostępna jest także na smartfony z systemem Windows Phone 8.

Mobilna wersja oferuje te same funkcje co usługa webowa. Oprócz głównej funkcjonalności, czyli sprawdzenia prędkości połączenia, dostajemy możliwość wyboru serwera, który chcemy wykorzystać do pomiaru. Jeśli tego nie zrobimy ręcznie aplikacja sama, w oparciu o naszą lokalizację, wybierze najbliższy serwer.

Do uzyskanych wyników zawsze możemy wrócić. Została im poświęcona osobna zakładka, w której możemy przeglądać je włączenie ze szczegółami (lokalizacja, typ połączenia, serwer) jak i sortować nasze wyniki według daty, uzyskanej prędkości, czy też rodzaju połączenia (wifi/sieć mobilna). Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli uzyskanym wynikiem chcemy się z kimś podzielić, mamy możliwość wysłania ich emailem, lub udostępnienia w sieciach społecznościowych.

Aplikacja w pełni spełnia swoje zadanie, a w dodatku jest darmowa. Twórca aplikacji, firma Ookla, zadbał również o oprawę graficzną aplikacji, która jest na najwyższym poziomie.

Aplikacja jest dostępna za darmo w Windows Phone Store – zapraszamy do pobierania:

 WindowsPhone_376x120_blu


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.