53% użytkowników Windows Phone jest zadowolona ze swoich urządzeń

|

Kupując cokolwiek, chcemy być usatysfakcjonowani  ze swojego zakupu. Szczególnie jest to ważne przy wyborze nowinek technologicznych, wśród których znajdziemy również smartphone’y. Zakładając, że nie wydajemy pieniędzy na marne to chcemy, żeby nasz nowy drogi telefon w pełni usatysfakcjonował nas. Badania przeprowadzone w USA pokazują w jakim stopniu konsumenci są zadowoleni z wyboru smartphone’a według mobilnych systemów.

Do ankiety zaproszono 4 061 Amerykanów. Jak widać na grafice z początku artykułu, bezkonkurencyjny jest iOS, którego 71% użytkowników jest w pełni usatysfakcjonowanych z zakupu iPhone’a. Po drugiej stronie wyników znajdziemy użytkowników RIM’a, czyli Blackberry. BB OS zadowolił jedynie 26% właścicieli „Jeżyn”. To bardzo marny wynik – jedynie ćwierć użytkowników cieszy się ze swojego zakupu. Pomiędzy iOS i BB OS mamy oczywiście mobilne systemy Microsoftu i Google. Windows Phone jest satysfakcjonujący dla większej ilości użytkowników niż Android (53% w stosunku do 48%).

Co ciekawe, warto odnotować znaczny wzrost satysfakcji klientów poszczególnych marek: Nokia z wynikiem 56% zadowolonych posiadaczy odnotowała dwukrotny progres (procentowy) w stosunku do poprzedniego roku i tym samym fińska korporacja wyprzedziła koreańskiego giganta, Samsunga, który uzyskał wynik 55% zadowolonych konsumentów.

Oba wyniki, zarówno Nokii jak i całego systemu Windows Phone jest z każdą chwilą coraz lepszy. To doskonała wiadomość, która znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży i ilości przybywających aplikacji w Windows Phone Store.

źródło: www.cellular-news.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Kosiek

  Szczerze mówiąc, to tragicznie niska ocena zadowolenia. Może to da Microsoftowi trochę do myślenia…

  • Łukasz Pająk

   53% użytkowników należy do grona bardzo zadowolonych użytkowników. Pozostałe punkty procentowe w znacznej części również należą do zadowolonych użytkowników, do których i mnie można zaliczyć, bo nie powiem, żeby WP mnie w pełni satysfakcjonował, żaden system jeszcze mnie w takim sposób nie przyciągnął. :)

   • Kosiek

    Problem w tym, że w przypadku mulastego, wieszającego się, nie aktualizowanego Androida, poziom zadowolenia jest tylko 5% niższy.

    Dla mnie to szok, bo po 2,5 rocznych doświadczeniach z Androidem od 1.6, osobiście uważam WP za dużo lepszy od Androida. Jakim cudem w ogóle poziom zadowolenia z WP jest tak niski?

    • Michał

     To jest właśnie Ameryka (niestety).

    • Andreius

     Angry Birds działa i jest za darmo ;)

  • Michał

   Do każdej nowości trzeba się przekonać więc wynik na poziomie ponad 50% należy uznać za dobry. Podobna była historia z Xbox’em też na początku było kiepsko. Jak to mówią sukces rodzi się w bólach.