Okienkowy Przegląd Aplikacji #9

|

Witam serdecznie. Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną odsłonę Okienkowego Przeglądu Aplikacji, czyli cyklu artykułów, w którym pokażemy najciekawsze aplikacje na system Windows Phone. OPA publikowany będzie w trzy pierwsze czwartki miesiąca. W dzisiejszym, dziewiątym już wydaniu, pokażemy trzy aplikacje: GG, Clearer oraz Free Talking Alarm Clock. Zapraszamy także do składania swoich propozycji w tym temacie na naszym forum.

GG | społecznościowe | bezpłatne

GG to oficjalny klient sieci gadu-gadu. Aplikacja dostępna jest na wielu platformach sprzętowych i systemach operacyjnych. Wersja na Windows Phone powstała w czerwcu 2012 roku. Od początku była bardzo kontrowersyjna – twórcy nie stanęli na wysokości zadania i wydali na świat aplikację niekompletną. Pomimo wydania ostatniej aktualizacji program nadal działa wolno. Długość wczytywania aplikacji jest aż nazbyt długi. Biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja nie może działać w tle i wznawia się przy każdym powrocie do niej jest to trochę problematyczne. Wiadomości push oczywiście także nie działają. Whatss App i IM+ to potrafią… GG nie…

Jeśli chodzi o samą komunikację z drugim użytkownikiem sieci gadu-gadu przy włączonym komunikatorze – jest dobrze. Jeśli przedrzemy się przez zmianę statusu, które czasem potrafi trwać długo, to skorzystamy bezproblemowo i bez zbędnych przycięć z okna czatu. Wirtualny dysk i aplikacje dodane w najnowszej wersji GG działają wolno – jak całość. Przynajmniej jednak działają… nie miałem z nimi większych problemów.

Moim zdaniem dopiero większa liczba użytkowników danego systemu może skłonić programistów z GG Network S.A. do wykonania porządnej aplikacji. Taka sama sytuacja ma miejsce z GG w wersji dla Modern UI. Twórcy przeszli samych siebie ! Po instalacji na Windows 8 (bądź Windows 8 RT) przy wyjściu z aplikacji, GG się „zamraża” a powiadomienia nie dochodzą…

Clearer | narzędzia + użytkowe | płatne

Clearer to aplikacja typu ToDo. Organizery tego typu cieszą się wielką popularnością na wszystkich platformach mobilnych. Wyjątkowość tego programu polega na oparciu interfejsu praktycznie w całości na gestach. Jest to fenomenalne rozwiązanie, wygodne i bardzo intuicyjne.

Program pozwala nam na zmianę tła danej listy co jest bardzo dobrym rozwiązaniem (możemy także ustawić sobie zdjęcie jako tło listy). Clearer umożliwia także współpracę z Google Tasks, co niewątpliwie dla wielu z osób może być olbrzymim plusem. Ciekawie prezentuje się także główny kafelek, który pokazuje nam listę zadań. Nie zapomniano także o zaimplementowaniu modułu przypomnień dla konkretnego wpisu.

Clearer według mnie jest najlepszą tego typu aplikacją w Windows Phone Store. Warto ją posiadać w swojej kolekcji. Program świetnie wykonany, użyteczny i nie drogi. Koszt zakupu aplikacji wynosi 3,49 zł.

Free Talking Alarm Clock | narzędzia + użytkowe | bezpłatne

Free Talking Alarm Clock to aplikacja, za pomocą której możemy wyświetlić zegar w formie wygaszacza ekranu. Aplikacja po włączeniu dezaktywuje wygaszacz. Gdy przyciemnimy odpowiednio aplikację (przesuwając palec w dół po ekranie) możemy uzyskać właśnie taki efekt. Przydatne np. na studiach – nie musimy non-stop odblokowywać ekranu żeby zobaczyć ile pozostało jeszcze do końca zajęć.

Zegar jest w pełni konfigurowalny, posiada alarm, wyświetlacz cyfrowy, nowoczesny analogowy i „flip-clock”. Gdy klikniemy dwukrotnie w ekran (kwestia ustawień) aplikacja do nas przemawia. Istnieje także możliwość ustawienia programu, tak aby usłyszeć własny komunikat o danym czasie lub co godzinę. Gdy zechcemy sprawdzić pogodę FTAC przedstawi nam ją. Alarm po wyłączeniu aplikacji działa jak ten systemowi więc nie musimy się martwić, że coś nam przepadnie. Niestety w wersji bezpłatnej co jakiś czas pojawiają się reklamy.

DOWNLOAD

GG
Clearer
Free Talking Alarm Clock

 


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)

 • WojciechKrzeczek

  GG – dramat w jednym akcie

 • emer

  a co jest lepsze do obsługi protokołu Gadu-Gadu ?

  • Dariusz Adamczyk

   Tak jak napisał karnas IM+ jest lepsza opcją. Chodź należy pamiętać, że także niedoskonałą. Szybkość jego działania też nie jest zadowalająca. I trzeba go najpierw skonfigurować pod siebie bo to multikomunikator :) Jakiś czas temu działały tam powiadomienia push nie wiem jak jest teraz. Alternatywą mogą być także pogaduszki (dobre wsparcie i częste aktualizacje) – także lepsza pozycja niż gg. Jest jeszcze nieznany mi Orzech Connect i raczkująca Jaskółka.

  • Durex

   Jaskółka

  • Tirinti

   Najlepiej nie obsługiwać protokołu GG.

 • karnas

  Ja wolę używać IM+.

 • Tirinti

  Warto wspomnieć o kultowej aplikacji Pokonaj Grypę, zwłaszcza kiedy panuje epidemia i tylko posiadacze tej aplikacji są bezpieczni.