Okienkowy Przegląd Aplikacji #8

|

Witam serdecznie. Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną odsłonę Okienkowego Przeglądu Aplikacji, czyli cyklu artykułów, w którym pokażemy najciekawsze aplikacje na system Windows Phone. OPA publikowany będzie w trzy pierwsze czwartki miesiąca. W dzisiejszym, ósmym już wydaniu, pokażemy trzy aplikacje: Moim Daniem.pl, Crosswords oraz Konwersja jednostek. Zapraszamy także do składania swoich propozycji w tym temacie na naszym forum.

Moim Daniem.pl | dieta + odżywianie | bezpłatne

MoimDaniem.pl jest kulinarną aplikacją, a dokładniej blogiem o jedzeniu. Jak to w przypadku wielu aplikacji bywa treść z witryn www przelewana jest na dedykowane programy w Windows Phone Store. Treść bloga jest interesująca. Wszystko jest napisane lekko i przyjemnie. Wielkim atutem są zdjęcia, które wyglądają pięknie ! Sama aplikacja także jest ładna. Całość wzorowana jest na układzie graficznym strony macierzystej. Jedynym z minusów wizualnych jest sformatowanie tekstu w opisie przepisu – mogło by być to bardziej przejrzyste. Drugim z nich to brak możliwości powiększenia tych cudownych zdjęć.

Wybór dań po kategoriach wbrew komentarzom w WP Store działa znakomicie. Wystarczy wybrać interesująca nas kategorię i cofnąć się do listy przepisów. Aplikacja nie jest tak rozbudowana jak Przepisy.pl, może nie działa tak stabilnie jak ona (czasem zdarza się jej zwolnić lub nieoczekiwanie wyłączyć) ale jest warta uwagi. To coś innego niż aplikacja sponsorowana przez Knorr’a, coś bardziej osobistego. Nie traktujmy jej jako substytut ale jako aplikację dopełniającą nasze wirtualne przepisy.

Crosswords | rozrywka | bezpłatne

Crosswords to chyba jedyna polskojęzyczna krzyżówka dostępna w Windows Phone Store. Na dzień dzisiejszy posiada około 25 pakietów z krzyżówkami. Możemy je przeglądać w trybie standardowym lub listy. Pisanie po aplikacyjnej klawiaturze nie jest już tak przyjemne jak w systemowej. Wpisywanie tekstu też raczej odbywa się opornie. Mimo tych wad i tak można użytkować w miarę bezproblemowo.

Do krzyżówek mamy dołączone takie informacje jak: tytuł, ostatnio rozwiązywana, czas, procent prawidłowo rozwiązanych haseł, rozmiar, rodzaj oraz trudność (oznaczonych w skali 1-5). Po rozwiązaniu już całej krzyżówki mamy wgląd do jej hasła.

Crosswords prócz języka polskiego oferuje język angielski co jest bardzo fajnym pomysłem. Aplikacja pozwala także na informowanie o błędach wibracją telefonu. Ja nie do końca jestem przekonany do elektronicznych krzyżówek – wolę te standardowe, papierowe. Myślę jednak, że jest sporo osób, którym spodoba się ta aplikacja.

Konwersja jednostek | narzędzia + użytkowe | bezpłatne

Jest to bardzo prosta aplikacja, przydatna w szkole. Może konwertować każde jednostki takie jak: długość, wypoczynkowy, tom, masa (waga), kąt, czas, prędkość, temperaturę, ciśnienie, energia, praca, ilość ciepła, energii elektrycznej lub natężenie przepływu ciepła. Program działa stabilnie, nie wiesza się, jest szybki i przejrzysty.

DOWNLOAD

Moim Daniem.pl
Crosswords
Konwersja Jednostek

 


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)