Nokia w ostatnim kwartale 2012 sprzedała 4,4 mln smartfonów Lumia

|

Nokia właśnie opublikowała komunikat prasowy, w którym podaje wyniki z ostatniego kwartału 2012 roku. Najistotniejszą informacją jest oczywiście sprzedaż modeli z rodziny Lumia.

- Smart Devices net sales of approximately EUR 1.2 billion, with total volumes of 6.6 million units of which 4.4 million units were Nokia Lumia smartphones.

Łącznie Nokia sprzedała 6,6 miliona  smartfonów, z czego aż 4,4 mln to smartfony Nokia Lumia, pozostała część to urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Symbian. Może nie jest to tak dobry wynik, jakimi chwalą się konkurenci, ale widać znaczącą poprawę. Zwłaszcza, że w końcu Nokii udało się przełamać tendencje spadkową, która utrzymywała się przez kilka kwartałów.

Widać, że wydanie „ósemki” pozytywnie wpłynęło na sprzedaż urządzeń opartych o system Windows Phone. Moim zdaniem ciekawsze będą wyniki z bieżącego kwartału. Machina marketingowa pracuje na pełnych obrotach, nowa generacja smartfonów Lumia jest dostępna na coraz to nowych rynkach.. Trzymam kciuki za to, żeby Nokii i Windows Phone udało się osiągnąć sukces.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Dariusz Adamczyk

  Także trzymam kciuki za Nokię i Windows Phone :) Bo to dobry system jest ;)

 • rBs

  Windowsa 7.8 w zune by dali a nie!

 • Zenek

  Ja nie wytrzymałem, i wziąłem 7.8 do 710-ki z navi firm, i teraz zune mi nie odczytuje ile pamięci mam w telefonie zajętej i wyświetla komunikat typu „nie można połączyć telefonu z internetem” Nie kumam o co w tym chodzi. Reinstalacja Zune nie działa, pozostaje przywrócić kopie zapasową 7.5 do telefonu przez Zune i jak 7.8 pojawi się w Zune zrobi się upgrade jeszcze raz. Chyba zadziała.

 • Theverge

  Wynik bardzo słaby w mojej opinii. Ma się to nijak to sprzedaży iOS i Android , a już trochę na rynku Microsoft jest. Oby wraz z wprowadzeniem tabletów (plus spadkiem ich cen) windows zdobył trochę rynku.

 • Pingback: Nokia w ostatnim kwartale 2013 sprzedała 8,2 mln smartfonów Lumia - Windows Phone