Najciekawsze polskie aplikacje na Windows Phone

|

Windows Store z każdym dniem wzbogaca się o kolejne aplikacje, przygotowywane przez twórców z różnych zakątków świata. Wśród nich nie brakuje też polskich pozycji, które cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników systemu Windows Phone.

Liczba polskich aplikacji cały czas rośnie. Zauważają to również użytkownicy, którzy coraz chętniej po nie sięgają. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka najciekawszych polskich aplikacji dla Windows Phone z ostatniego kwartału.

Dla fanów mobilnej rozrywki

The Path of Kara to gra logiczna, opierająca się na doskonale znanym motywie, gdzie trzeba połączyć ze sobą 3 elementy poprzez przekreślenie palcem po planszy. Co w tym ciekawego? Ta gra jest wyjątkowa, bo w przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojego gatunku ma bardzo rozbudowaną fabułę – gracz wciela się w Karę, młodą szamankę, która musi uratować swoją wyspę przed grożącym jej wielkim niebezpieczeństwem. Przemierzając fantastyczne krainy, poznając tajemnicze postacie, rozwiązując skomplikowane zagadki logiczne i zręcznościowe oraz zbierając bonusy i pokonując demonicznych bossów, gracz daje się porwać niesamowitej przygodzie. Ponadto grę wyróżnia przepiękna grafika i klimatyczna muzyka. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana mobilnych gier!

RunAway to gra miejska w stylu „Capture the flag”. Wraz ze swoimi przyjaciółmi użytkownik poszukuje wirtualnej monety w prawdziwym mieście. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak, gdy ktoś już zdobędzie monetę. Wtedy szczęśliwy posiadacz musi uciekać przed swoimi rywalami, tak żeby nikt nie odebrał mu jego zdobyczy. Każdy gracz jest widoczny na mapie, dlatego należy szczegółowo planować trasę ucieczki lub pościgu, by nie wejść w pole innego użytkownika. Jeśli je przekroczymy, przeciwnik przejmie monetę. Tutaj zwycięzca może być tylko jeden – ten najwytrwalszy i najsprytniejszy, lub po prostu najszybszy.

Runes to gra, która przykuje każdego do ekranu smartfona na kilka dobrych godzin. Rozgrywka opiera się na z pozoru banalnym założeniu – trzeba połączyć ze sobą 3 lub więcej run tego samego rodzaju. Zadanie wydaje się proste, ale jest to porządna 1 z 4 łamigłówka, która zmusi do wytężonego myślenia wielu graczy. Jednak to, co gwarantuje wielogodzinną rozgrywkę to, przede wszystkim, rozbudowany system osiągnięć (achievmentów). Odblokowywanie ich to prawdziwa satysfakcja i możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Teoretycznie każdy bez problemu połączy ze sobą 3 takie same runy, ale dokonać tego z 11 albo nawet 18 elementami to już prawdziwe wyzwanie. Przekonaj się, czy jesteś mistrzem run!

Dla tych bardziej praktycznych

Jakdojade.pl to oficjalna, mobilna wersja znanej użytkownikom komunikacji miejskiej wyszukiwarki połączeń – Jakdojade.pl. Aplikacja, podobnie jak przeglądarka, posiada bardzo intuicyjną i prostą w obsłudze wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego. Wystarczy, że użytkownik wpisze początkowe miejsce podróży, miejsce docelowe oraz czas kiedy zamierza wyruszyć, a aplikacja od razu przedstawi kilka możliwych połączeń, prezentując na wstępie te najszybsze i zawierające najbardziej dogodne przesiadki. Jakdojade.pl oferuje na bieżąco aktualizowane rozkłady jazdy środków transportu publicznego w takich miastach jak Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Dzięki aplikacji nie musisz już planować podróży z domu. Wystarczy, że masz ze sobą telefon, a wszędzie dojedziesz na czas i nigdy się nie zgubisz.

WalletMap to aplikacja idealna dla osób korzystających z domowych budżetów. Dzięki niej nie trzeba już tracić czasu na rozpisywanie się na dziesiątkach kartek lub dokumentów i dokonywanie szczegółowych obliczeń. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w użyciu. Każdy wprowadzony do niej nowy wydatek jest od razu kategoryzowany w zależności od lokalizacji. Wpisów można dokonywać m.in. w takich kategoriach jak ubrania, samochód, rozrywka, edukacja, jedzenie, zdrowie oraz dom. Ponadto aplikacja prowadzi statystyki wszystkich wydatków, które są dostępne po zalogowaniu na stronie walletmap.pl.

Trail.pl Na szlaku to aplikacja popularnego serwisu turystycznego pod tą samą nazwą. Aplikacja jest prostą przeglądarką szlaków turystycznych. Zdobywając górskie szczyty, przemierzając doliny lub po prostu mocząc nogi w jeziorze – niezależnie od lokalizacji aplikacja odnajdzie wszystkie szlaki turystyczne w pobliżu miejsca pobytu użytkownika. Baza szlaków jest na bieżąco uzupełniania i uaktualniania, bo każdy użytkownik może tworzyć własne listy szlaków – zarówno tych, które już przemierzył, jak i tych, które planuje odkryć. Obowiązkowe narzędzie dla osób kochających piesze wędrówki i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Melon – to idealne narzędzie dla fanów zakupów, a przede wszystkim zakupowych promocji. Melon to aplikacja bardzo atrakcyjnego programu lojalnościowego. Wystarczy zrobić zakupy, a za dany produkt otrzymuje się kupon. Po jego zeskanowaniu Melon umożliwia wzięcie udziału w promocji, a z kolejnymi zakupami dostaje się punkty, które umożliwiają odebranie ciekawych nagród. Koniec ze zbieraniem pieczątek i wycinaniem setek kuponów. Kawiarnia, kino, fryzjer, siłownia – to i jeszcze więcej znajdziesz w Melonie.

źródło: Microsoft


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Tirinti

  Najlepszą polską aplikacją na WP7 są kultowe Moje Witaminy! Warte wspomnienia są też Pokonaj Grypę i Zdrowe Zatoki!

  http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/moje-witaminy/e4a11fab-487b-4f36-ae94-538ee1847459

 • http://www.facebook.com/lukaszewski.michal Michał Łukaszewski

  Zabrakło chyba tylko informacji, że jest to artykuł skopiowany 1:1 z notatki prasowej Microsoftu, a nie autorskie zestawienie. Identyczne, co do przecinka ma np. Telepolis, ale oni nie mają problemu ze wskazywaniem źródeł

  http://www.telepolis.pl/news.php?id=27175

  • Artur

   Dokładnie tak. Źródło to informacja prasowa Microsoftu. Po prostu zapomniałem dodać. Dzięki!

   • http://www.facebook.com/lukaszewski.michal Michał Łukaszewski

    Dzięki za wyjaśnienie, reakcję i uzupełnienie, +1 :)

 • Mateusz

  Moim zdaniem jedne z lepszych to też: Ceneo, Endomondo(!), przepisy.pl, spider’s web, tvn player, ipla, wykop (chociaż wymaga trochę poprawek),

  • Artur

   Chwila… od kiedy Endomondo jest polską aplikacją? ;)

   • Mateusz

    gdzieś słyszałem o tym. Mogę się mylić.

 • rrysiekk

  ..taaaaa !… i jeszcze bardzo byłaby przydatna, jak puścić bąka żeby nie „waliło” !!!.. czasami się zastanawiam, na co komu 90% tych aplikacji ?.. nie jest ważne ile ich jest, tylko jakie są i do czego mogą się przydać !… a z tym cieniutko jednak !!.. niefajnie by było gdyby „Windows Store” zamieniło się w coś podobnego, co ma Android – czyli jeden wielki śmietnik (z wyjątkami rzecz jasna!).. Pozdrówka Noworoczne !!! :)

 • olik

  Szału niema !! :) Jedyne co mnie zniechęca do WP to brak aplikacji !

  • rrysiekk

   …eeee.. no nie ma tragedii !.. choć mogło by być na większym wypasie !!! :)

 • wp7user
 • Kamil

  Oto moja lista aplikacji które oceniam najwyżej:
  - Ceneo

  - Hot Plot
  - Spider’s web
  - Program TV

 • Korrado

  A aplikacja coigdzie.pl to gdzie się podziała?… niby pozytywne komentarze na tym forum ma, użytkownicy w komentarzach pod apka też chwalą a w zestawieniu się nie znalazła… to moim zdaniem najlepsza informacja o kinach i imprezach w Polsce!