Microsoft patentuje “tryb niepozorny” w smartfonach

|

Microsoft zgłosił wniosek patentowy, dzięki któremu do naszych smartfonów zawitać może niebawem tzw. „tryb niepozorny”. Profil ten ma za zadanie odciąć użytkownika od zbędnych informacji prezentowanych na ekranie telefonu. Takie atrybuty jak dźwięk dzwonka, jasność czy kontrast wyświetlacza także byłyby zmienne.  Przejście w nowy tryb mógłby nastąpić ręcznie lub automatycznie (czujniki miały by reagować na zmiany warunków zachodzących w otoczeniu naszego smartfona). Dobrym przykładem może być sala kinowa, w której to telefon miałby reagować w trakcie gaszenia światła.

Pamiętajmy, że został dopiero zgłoszony wniosek, który wcale nie musi oznaczać wcielenia nowego pomysłu w życie. Z drugiej strony po prezentacji IllumiRoom na tegorocznych targach CES wszystko jest możliwe – nawet szybkie wprowadzenie “trybu niepozornego” do systemu Windows Phone.

Poniżej możemy zobaczyć prezentację graficzną porównującą “tryb normalny” i “tryb niepozorny”.

Źródło: cnet.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)