Huawei Ascend W1 oficjalnie!

|

Huawei, tak jak przewidywaliśmy, w końcu przedstawiło swój pierwszy smartphone z Windows Phone 8 na targach CES 2013 (obok modeli z Androidem, Ascend D2 i Ascend Mate). Jest nim oczywiście model Ascend W1, o którym jeszcze przed premierą wiedzieliśmy praktycznie wszystko. Cóż tu więcej pisać, mamy kolejnego poważnego gracza na rynku Windows Phone; do Samsunga, Nokii i HTC oficjalnie dołącza chińska marka, Huawei.

Jako, że to nowy model, warto podać jego pełną specyfikację. Minimalnie różni się od tej, którą znaliśmy wcześniej, a raczej została uzupełniona o wcześniejsze niewiadome. Przyjrzyjmy się mid-endowi spod skrzydła chińskiej korporacji:

  • 4′ wyświetlacz o przekątnej WVGA (800x480px) wykonany w technologii IPS-LCD;
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4  (Qualcomm MSM 8230-3), którego rdzeń ustawiono na częstotliwość 1,2GHz;
  • GPU: Adreno 305;
  • 512MB pamięci RAM;
  • 4GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, slot na karty MicroSDHC (do 32GB);
  • aparat: tył 5MPx z lampą LED, przód VGA;
  • bateria o pojemności 1950mAh.

Wcześniej pisałem, że ten model może być stawiany na przeciwko Lumii 820, później skupiłem się na Lumii 620, a teraz dodam do tego jeszcze jeden model: HTC 8S. W stosunku do wcześniejszych specyfikacji, nareszcie poznaliśmy dokładny model GPU, które jest obecnie najmniej wydajnym ze stosowanych we wszystkich modelach Windows Phone. To właśnie ten aspekt spowodował, że przypomniał mi się 8S, który również korzysta z Adreno 305. To sprawia, że Lumia 820 wydajnością odbiega od tej dwójki. Podobnie jak Lumie, tak i Huawei postanowiło udostępnić ten model w wielu wersjach kolorystycznych: czarny, czerwony, biały i niebieski.

Niestety, chiński producent nie wycenił oficjalnie tego modelu, ale najprawdopodobniej powinien być tańszy niż HTC 8S i Lumia 820 w chwili swoich premier.

Jesteście zainteresowani tym modelem?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.