Huawei Ascend W1 najtańszym smartphonem z Windows Phone

|

Huawei Ascend W1, smartphone zaprezentowany stosunkowo niedawno na targach CES, ale znany już od dawien dawna. Chińska korporacja chce jak najszybciej stać się liderem sprzedaży telefonów komórkowych i tym samym wyprzedzić Samsunga. Głównym atutem Huawei ma być (jak większości chińskich produktów) cena, która zbytnio nie ma wpływać na jakość całego urządzenia. Tylko czy jest to możliwe?

Telefon, który technicznie przypomina HTC 8S, ale jest od niego minimalnie lepszy ma na początku być nieco tańszy (przyrównując ceny w chwili wejściu na rynek). Huawei bowiem zażyczyło sobie za Ascenda W1 niecałe 260$, co w przeliczeniu daje 810zł. To oczywiście cena z chińskiego rynku, ale w przypadku zakupu bezpośrednio u producenta. Zakup u dystrybutorów powinien wynieść nieco mniej. Zakładając, że taka cena utrzyma się na europejskich rynkach (lub spadnie) to mamy do czynienia z najtańszym w historii smartphonem z Windows Phone. Obecnie (teoretycznie) najtańszym modelem z tym systemem w wersji „8″ jest Lumia 620, która w chwili wypuszczenia na rynek kosztowała 1100 zł. Wspomniany konkurent, czyli HTC 8S, był minimalnie droższy (o średnio 100 zł) w stosunku do Nokii.

Wadami systemu Windows Phone od początku były: mała ilość aplikacji w Marketplace (to się już zmienia) oraz – właśnie – wysokie ceny urządzeń z tym systemem. Ten ostatni powód odchodzi powoli w niebyt. Po tanim modelu Lumii 610 do gry wchodzi Huawei. Pierwsze recenzje powiedzą nam, czy niska cena jest w stanie ukryć oszczędności, na które producent musiał się pokusić.

Dodatkowo chodzą słuchy, że chińska korporacja w pierwszej „fali” sprzedaży ma zamiar wyprodukować 500 tysięcy urządzeń kryjących się pod nazwą Ascend W1. Któryś z nich ma szansę zagościć w rękach naszych czytelników?

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Marcin Czajka

  Zagościłby gdyby po premierze kosztował na aukcjach ok 600zł. Za ponad 800 nie kupię ani w sklepie, ani na aukcji, bo wolę za te pieniądze HTC 8S.

  • Łukasz Pająk

   Ze względu na markę czy jakieś konkretne powody masz, że 8S przewyższa W1 w Twoich oczach?

   • http://www.facebook.com/przemyslaw.majewski.5 Przemyslaw Majewski

    Bo kolega ma chyba uraz do chinczykow ;]

    • Łukasz Pająk

     To właśnie chciałem sprawdzić.

   • Marcin Czajka

    Używałem Huawei z Androidem. Jakość samochodu marki Dacia. Marka nie ma znaczenia, bo w końcu Samsung parę lat temu też był azjatyckim dziadostwem. Mam nadzieję, że Huawei poszedł po rozum do głowy i doszło to tych ich marketingowych główek, że Europejczycy są bardziej wybredni.

 • olik

  haha.. fajnie ale jak na razie niema na Polskim rynku ani Huawei Ascend W1ani lumi 620 :D :D

 • Azawakh

  Tani ale czy rzeczywiście dobry? Gdyby był tak samo dobry jak Omnia w w podobnej cenie chętnie bym się nim zainteresował. Jestem ciekaw pierwszych opinii na jego temat.