HTC HD7 nie dostanie aktualizacji Windows Phone 7.8

|

htc hd7

HTC w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników ogłosiło przez Twittera, iż nie planuje aktualizować swojego modelu HTC HD7 do wersji Windows Phone 7.8. Nie jest powiedziane wprost o braku wsparcia dla tego telefonu, lecz o obecnych planach co do wersji 7.8 nowego Windows Phone. Czy jest jeszcze nadzieja dla jego posiadaczy?

htc hd7

HTC HD7 był jednym z pierwszych modeli z systemem Windows Phone, oraz następcą legendarnego i wciąż popularnego HD2. Nie dziwi więc fakt, że HTC w końcu go opuszcza. Od czasu jego premiery, czyli ostatnich miesięcy 2010 roku, wydali wiele lepszych, lub po prostu zastępczych modeli. Tym samym tajwański producent wspomniał o obecnych planach, a wiadomo jak bardzo zdania i plany się zmieniają w sprawach aktualizacji i wsparcia w tak wielkich korporacjach komórkowych.

Jeżeli część z Was jest posiadaczami tego modelu i pragną zaktualizować swoje urządzenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować nieoficjalny ROM z wielu dostępnych w Internecie. Czy jednak można obwiniać HTC? Przez ponad 2 lata regularnie dbali o klientów HD7. I tak jest to długi czas, tym bardziej, że rynek komórkowy jest bardzo dynamiczny. Może to czas na zmianę Waszego HTC HD7?

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)

 • Pumba

  mogliby zaktualizować HTC HD2 do WP 7.8 ;)

 • ChEstEr

  Nic nie stoi na przeszkodzie WP 7.8 na HD2 już jest :D tylko trzeba wgrać i tyle :D

 • Roger

  Według mnie ewentualna aktualizacja do wp7.8 jakiejkolwiek słuchawki z tzw. „pierwszej fali” jest wielkim ukłonem ze strony producenta.

  • http://twitter.com/krgorny K G

   A to niby dlaczego? Apple trzyma wsparcie w postaci aktualizacji softu dla swoich telefonów przez mniej więcej 3 lata, a tu HTC nie może sobie pozwolić na wypuszczenie uaktualnienia do słuchawki, która ma bebechy jak większość Windows Phone’ów z OSem 7? Przecież podzespoły są bardzo zbliżone, a jedyne co wnosi 7.8 takiego „znaczącego” to zmiana rozmiaru kafelków na głównym ekranie. Dla mnie ŻAL tak samo jak zachowanie LG. Przechodząc na tą platformę liczyłem na lepsze wsparcie, niż to, które jest na telefonach z Androidem, a tu jest gorzej, bo nawet CustomROMów nie ma tyle.

   • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

    To dałeś. ;) Jak możesz porównywać telefony HTC, który ma ich na pęczki, z Apple, które wydaje jeden telefon co 2-3 lata i nigdy nie wart swojej ceny? Poprzednio miałem Samsunga Wave ponad rok, i przez ten czas dostałem jedną aktualizację. ;)

    • Tirinti

     Porównanie jest na tyle bezsensowne, że w Przypadku update HD7 do WP7.8 HTC nie musiało by kiwnąć palcem, a aby go niebyło musieli to wynegocjować z Microsoftem.

 • Tirinti

  Widać HTC chce zbankrutować.

  To jest sygnał by nie kupować 8X, bo ten też nie dostanie aktualizacji do ostatniej wersji WP8.

  Różnice sprzętowe pomiędzy HD7 i Lumią 900 są znacznie mniejsze niż między Lumią 900 a byle czym z WP8 a jaki był krzyk, że Lumii 900 nie zaktualizują do WP8.

  Update do WP7.8 robi Microsoft i jeśli nie będzie go na jakiś model to oznacze, że producent zabronił Microsoftowi takiego updatu, a to oznacze, że klienci powinni odwrócić się od badziewiarzy i pozwolić im zbankrutować.

  HD7 bym już dawno sprzedał gdybym mógł kupić Saqmsunga Ativ S, teraz jego wartość spadła i czuję się okradziony przez HTC. Nie dość że kolesie nie potrafią zrobić dobrego modelu na WP8 to jeszcze szkodzą posiadaczą starszych modeli.

 • rrysiekk

  ..Ktoś tu pierdoły wypisuje.. mam właśnie HTC
  HD 7 zaktualizowany do WP 7.8, oczywiście etapami i z wymuszaniem,
  które zreszta troszke inaczej robiłem jak zalecano tutaj… miałem
  wersje 7.10.8773.. potem 7.10.9779.8, nastepnie 10.8783.12… i na
  koniec 10.8858.136 i to właśnie WP 7.8.. na dowód mogę pokazać zdjęcia
  !!! :D

  • Damian

   jak to zobiłeś??? ja próbuje z wymuszeniami to jakaś starsza się aktualizuje? czy może być problem że mam przerobiony htc hd7 ? nextgen+

  • Slimak

   Potwierdzam na też mam wgrana aktualizację. Sam nie wyszukuje, trzeba stosować trik z przerwanie połączenia z Internetem – 3 razy, bo są 3 aktualizację.