Corning Gorilla Glass 3 testowany na targach CES 2013

|

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show 2013 Corning zaprezentował trzecią generację szkła chroniącego wyświetlacze naszych smarfonów i tabletów.

Według zapewnień producenta Gorilla Glass 3 odznacza się trzykrotnie wyższą odpornością na zarysowania (Native Damage Resistance) oraz zredukowaniem widoczności zadrapań do 40% względem drugiej generacji. Dodatkowo szkło ma być o 50% bardziej wytrzymałe tuż po uszkodzeniu – dzięki temu rysy powstałe na telefonie nie będą się powiększać.

Poniżej możecie zobaczyć prezentację na której szkło GG3 poddawane jest testom. Wytrzymałość min. sprawdzana jest za pomocą metalowej kulki (ważącej 130g) zsuwanej na szkło.

Jak dobrze pamiętamy szkło Gorilla Glass 2 nie zbierało tak dobrych opinii jak jego poprzedni model. Jak będzie z trzecią odsłoną ? Czy telefon wyposażony w taką ochronę będzie można bezpiecznie włożyć do kieszeni bez obaw przed zarysowaniem ? Wszystko okaże się w drugiej połowie 2013 roku, kiedy to pojawić mają się pierwsze urządzenia mobilne z najnowszym szkłem Gorilla Glass 3.

Żródło: engadget.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)

 • http://www.facebook.com/lukaszewski.michal Michał Łukaszewski

  Testem powinno być zrzucenie telefonu z wysokości 1.5-1.7, na ekran, na kamienie ;)
  Kulka, tam – co ona może wobec tego co ludzie naprawdę robią z telefonami :>

  • Dariusz Adamczyk

   Widziałem taki test z Lumią 920 nie było źle :p Ekran został cały :) Ale powinni coś zrobić, żeby to coś się w kieszeni nie rysowało też :p na GG2 ludzie abrdziej narzekali niż na GG1 zobaczymy co bedzie z 3jką

  • Theverge

   Zrzuty mojej lumii 800 z wysokości metra na ekran nie są czymś nazdwyczajnym, nic pękło. Ale za to ryski na ekranie robią się od noszenia w jeansach,dlatego dla mnie Gorilla Glass to nic specjlanego.

   • Arkhan

    To jeszcze oceń wszystkich ludzi na świecie, bo jeden cię nie lubił.
    L 800 ma GG 2 które jest mniej odporne na rysy niż GG 1. GG 3 ma być poprawione i dużo mocniejsze. A tak btw ja nosiłęm 3 tygodnie l800 w spodniach i nie zrobiła mi się ani jedna ryska. Sprzedałem telefon z ekranem w stanie idealnym.