Corning Gorilla Glass 3 testowany na targach CES 2013

|

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show 2013 Corning zaprezentował trzecią generację szkła chroniącego wyświetlacze naszych smarfonów i tabletów.

Według zapewnień producenta Gorilla Glass 3 odznacza się trzykrotnie wyższą odpornością na zarysowania (Native Damage Resistance) oraz zredukowaniem widoczności zadrapań do 40% względem drugiej generacji. Dodatkowo szkło ma być o 50% bardziej wytrzymałe tuż po uszkodzeniu – dzięki temu rysy powstałe na telefonie nie będą się powiększać.

Poniżej możecie zobaczyć prezentację na której szkło GG3 poddawane jest testom. Wytrzymałość min. sprawdzana jest za pomocą metalowej kulki (ważącej 130g) zsuwanej na szkło.

Jak dobrze pamiętamy szkło Gorilla Glass 2 nie zbierało tak dobrych opinii jak jego poprzedni model. Jak będzie z trzecią odsłoną ? Czy telefon wyposażony w taką ochronę będzie można bezpiecznie włożyć do kieszeni bez obaw przed zarysowaniem ? Wszystko okaże się w drugiej połowie 2013 roku, kiedy to pojawić mają się pierwsze urządzenia mobilne z najnowszym szkłem Gorilla Glass 3.

Żródło: engadget.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)