Aplikacja Alior Sync na Windows Phone dostępna

|

W ostatnich dniach opisywałem dwie świetne aplikacje polskich banków - Pekao24 i BZWBK24. Obydwie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, właściwie to nie tylko na mnie – wystarczy spojrzeć na oceny jakie otrzymują w Windows Phone Store. Niestety, nie jestem klientem żadnego z nich, więc pozostało mi czekać na to, aż któryś z banków z których korzystam udostępni swoją aplikację. Długo czekać nie musiałem, ale niestety nie jest to powód do radości. Dlaczego? O tym w dalszym ciągu wpisu.

W dniu dzisiejszym Alior Sync udostępnił swoją aplikację mobilną na system Windows Phone. Nie zwlekając chwyciłem za moją Lumię 920 i zainstalowałem aplikacje.  Niestety już na starcie aplikacja dostała u mnie minusa za brak trybu demo. Przeszedłem do logowania. Podczas pierwszej próby wpisałem źle dane. Cóż, zdarza się, za drugim podejściem powoli i dokładnie wpisałem login, hasło i klik na „zaloguj”. Nic z tego, aplikacja za nic nie chciała mnie zalogować – w nieskończoność widziałem cztery kropeczki, które komunikowały mi, że trwa ładowanie… czegoś. Uprzejmie informuję, że na Lumii 920 aplikacja nie działa. Podejrzewałem, że zapomnieli o wsparciu dla urządzeń z WP8, ale na szczęście mam również Lumię 820 na której aplikacja o dziwo działa.

(Aktualizacja: Aplikacja jednak działa na Lumii 920 pod warunkiem, że przy pierwszym uruchomieniu pozwolimy na dostęp do naszej lokalizacji.)

W końcu! Udało mi się zalogować na Lumii 820. Niestety, radość trwała tylko chwilę. Kiedy chciałem „pozwiedzać” aplikację od razu znalazłem kolejny, ogromny minus. Chcąc przejść z zakładki „start” do „moje finanse” wykonałem standardowy gest palcem od prawej strony ekranu do lewej. Ku mojemu zdziwieniu zamiast zmiany zakładki poruszyła się informacja powitalna (Dzień dobry Imię Nazwisko! Ostatnie logowanie: data – widoczne na screenie powyżej). Wygląda na to, że aby przejść do kolejnych ekranów musimy „tapnąć” lub przesunąć palcem w górnej części aplikacji. Ostatnią wadą jaką udało mi się znaleźć jest orientacja pozioma aplikacji. Co z nią nie tak? Jest po prostu brzydka i moim zdaniem lepiej byłoby z niej całkowicie zrezygnować. Na szczęście w ustawieniach aplikacji dostajemy możliwość zablokowania zmiany orientacji.

Pomimo wad, które wymieniłem aplikacja spełnia swoje podstawowe zadania. Bez problemu sprawdzimy szczegóły naszych rachunków, lokat, świnek, kart i pożyczek.  Z przelewami również nie ma problemów, przetestowałem przelew własny, krajowy i błyskawiczny – każdy dotarł bez problemu, dodatkowo możemy skorzystać z zapisanych szablonów płatności. Również bez problemu wykonamy doładowanie telefonu i znajdziemy najbliższe bankomaty.

Aplikacje wspomniane na początku wpisu ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Moje oczekiwania do aplikacji Alior Sync przez to były bardzo duże. Niestety, twórca nie podołał. Aplikacja jest brzydka, korzystanie z niej jest mało wygodne i kompletnie nie przystosowane do interfejsu Windows Phone. Do głowy przychodzi mi myśl, na którą natknąłem się kiedyś w sieci: „By­le do piątku, by­le do świąt, by­le do wy­jaz­du, by­le do la­ta, by­le jak. Po pros­tu by­le jak.”

Aplikacja jest dostępna za darmo w Windows Phone Store:

 WindowsPhone_376x120_blu


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Tirinti

  A czemu tylko do Sync a do zwykłego Aliora nie. :(

  • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

   Zwykły Alior o ile pamiętam powiedział coś w stylu „nie mamy w planach aplikacji na WP”, sam ofc też czekam ;p

   • Tirinti

    Wygląda więc na to, że ja mam w planie przenieść pieniądze do PeKaO.

 • http://www.facebook.com/sebastian.kazmierczak.14 Sebastian Kaźmierczak

  mBank się opierdala :D Mam nadzieje, że to dlatego, że chcą wypuścić coś bardzo dopracowanego i mega przydatnego jak na iOS.

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   mBank obserwuje rozwój Windows Phone. Nie pracują jeszcze nad aplikacją.

 • pawel

  napisałem do Aliorbanku maila czy planuja wydac podobna apke, czekam na odpowiedz.

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   Nie planują – pytałem ;)

 • jj

  Proponuję atakować zapytaniami banki na fejsie kidy dadza swoje apki na wp z grozba przchodznia do konkurencji :D

 • http://www.facebook.com/blazej.wdowikowski Błażej Wdowikowski

  Koszmarnie wykonanie, ktoś zdecydowanie nie poznał wszystkich kontrolek i możliwości.

 • http://www.facebook.com/marcin.buczek.50 Marcin Buczek

  ING: „Szanowny Panie, Dobrze, że zwrócił się Pan do nas z tym zapytaniem. Zależy mi na
  tym, aby Panu pomóc, lecz nie jest znany czas wprowadzenia aplikacji na system
  Windows Phone. Jeżeli zostaną podjęte decyzje w tym temacie oraz ustalone
  terminy, to pojawi się ta informacja na stronie naszego banku. Na chwilę obecną
  może Pan korzystać z mobilnej wersji ING BankOnLine pod adresem
  http://lajt.ingbank.pl/ . Mam nadzieję, że przekazane informacje są dla Pana
  pomocne. Z poważaniem, Dawid K. ING Bank Śląski S.A.”
  Nie spieszy im się zabardzo.

 • piotr

  Aplikacja dla Aliorbanku właśnie się pojawiła, nazywa się Alior Mobile, niestety nie mam tam konta, tylko w Sync, samo Demo wygląda bardzo fajnie, jest zdecydowanie bliższe platformie niżeli Sync, ma też więcej funkcjonalności, ciekawe czy funkcjonalności po zalogowaniu się działają i chociaż zadowalająco sprawnie

 • asasasa

  na noki lumi 610 nie dziala, ,żada wiecej pamieci !