Windows Phone Store – podsumowanie roku

|

Ostatnie dni roku to zazwyczaj czas podsumowań i publikacji statystyk. Z tej okazji Todd Brix, dyrektor zespołu zajmującego się Windows Phone Store, na łamach Windows Blog opublikował osiągnięcia sklepu z aplikacjami i grami na system mobilny Microsoftu.

W minionym roku do Windows Phone Store (dawniej Marketplace) trafiło 75 000 nowych aplikacji i gier. Wszystkie aplikacje zostały zaktualizowane przez twórców ponad 300 000 razy. Przeciętny użytkownik systemu Windows Phone pobrał na swój smartfon 54 aplikacje. Oprócz tego dodano nowe opcje płatności, takie jak PayPal i Alipay, oraz podwojono liczbę operatorów wspierających płatności za gry i aplikacje wprost z rachunku telefonicznego. Jako ciekawostkę można uznać informację, że osoby mające dostęp do płatności z rachunku telefonicznego kupują zdecydowanie częściej niż osoby, od których wymaga się posiadania karty płatniczej.

Liczba rynków, na których jest dostępny Windows Phone Store wzrosła z 35 (na początku roku) do 191 – jest to 95% więcej potencjalnych klientów. Od opublikowania Windows Phone 8 SDK i premiery „Ósemki” zarobki developerów wzrosły o 40%. Oczekuje się, że te będą w najbliższym czasie tylko i wyłącznie rosły, a przyczynić się do tego mają płatności wewnątrz aplikacji. Todd dodaje również, że aktualnie jest najlepszy moment, aby dołączyć do grona developerów WP.

Osoby zainteresowane odsyłam na Windows Blog po więcej szczegółów.

P.S. My możemy się pochwalić tym, że w ostatnich dniach nasz fanpage przekroczył próg 3 000 fanów. Dziękujemy Wam!


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • akenos

  Kiedy bedzie mobilna wersja strony ?

  Bo z informacji z poczatku roku wskazywalo ze ok lipca

 • tskise

  albo apka na wp?

 • http://www.facebook.com/krzysiek.grzelak.3 Krzysiek Grzelak

  Cool reader z Androida będzie, Lumia zakupiona będzie.
  -bez czytnika e-book’ów z prawdziwego zdarzenia nie kupię