Windows Phone Store otwiera się na kolejne 42 rynki

|

Już nie ma Windows Phone Marketplace, teraz do czynienia mamy ze zmienionym ostatnim członem nazwy na „Store”. Market mobilnego systemu korporacji z Redmond stara się być jak najbardziej konkurencyjny w stosunku do dwóch głównych rywali (oczywiście iOS i Android). W kwestii ilości aplikacji dostępnych do pobrania Microsoft robi jak najwięcej i to widać. Przyrost gier i programów jest szybszy niż w przypadku analogicznych okresów konkurencyjnych systemów. Jednak patrząc na obecne liczby to Windows Phone znajduje się na tym trzecim miejscu, ale strata do iOS i Androida jest naprawdę ogromna. To jest wręcz przepaść.

Także kolejnym krokiem Microsoftu jest rozszerzenie dostępności Windows Phone Store na następne rynki. Do listy państw, które dysponują „własnym” oddziałem sklepu dołączają nowe 42 kraje: Angola, Armenia, Bahrajn, Bangladesz, Benin, Boliwia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Czad, Kongo (DRK), Dominikana, Salwador, Gwinea, Haiti, Honduras, Kenia, Liechtenstein, Madagaskar, Malawi, Malezja, Mali, Mozambik, Nikaragui, Niger, Pakistan, Paragwaj, Katar, Rwanda, Arabia Saudyjska, Senegal, Sierra Leone, Somalia, Tadżykistan, Tanzania, Togo, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uganda, Jemen, Zambia i Zimbabwe.

Razem z poprzednimi 71 państwami łącznie mamy 113 rynków, które mogą cieszyć się z własnego Windows Phone Store. Na tle konkurencji jest to dalej 3 miejsce, Google Play otwarte jest na 129 państw, a AppStore dysponuje 155 marketami.

To oczywiście nie jest ostatnie słowo Microsoftu. Co będzie dalej? Zobaczymy. Teraz w dużej mierze liczy się aktywność deweloperów. Grubo ponad 100 tys. aplikacji w Windows Phone Store dzięki nowym programistom z nowych państw powinno szybko się rozmnożyć. Jednak jak to będzie w rzeczywistości to nigdy nic nie wiadomo :).

źródło: microsoft.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • ANdrzejik

  A ja na mojej L710 dalej mam Marketplace :|

  • Łukasz Pająk

   Zapewne 7.8 wniesie tę zmianę albo jakaś mała aktualizacja.

 • trysil

  Robią zmiany, to poniekąd wyjaśnia dlaczego strona WP Store wywala się teraz z błędem „500 – Internal server error” :-)