Sześć najlepszych gier Xbox na Windows Phone

|

 Zbliża się koniec roku, a wraz z nim czas podsumowań. Portal Xbox.com przygotował zestawienie najbardziej popularnych gier Xbox Live wśród użytkowników telefonów z systemem Windows Phone. Wyniki mogą zaskoczyć wielu fanów mobilnej rozrywki.

To może być wielki szok dla fanów Angry Birds, ale gra o pierzastych pogromcach zielonych świnek ma swoich silnych konkurentów. W tym roku na rynku mobilnych gier pojawiły się nowe produkcje, które zdobyły uznanie sporej liczby oddanych fanów. Właściciele smartfonów z Windows Phone, którzy jeszcze nie mieli okazji w nie zagrać, teraz mają szansę nadrobić zaległości.

Civilization Revolution to mobilna wersja kultowej Cywilizacji Sida Meiera. Gracz może wybrać jedną spośród 16 cywilizacji (m.in. amerykańska, japońska, hiszpańska) i pokierować nią od epoki kamienia aż do futurystycznej nowej ery.  Do wygranej prowadzą 4 ścieżki rozwoju: Technologia, Dominacja, Ekonomia i Kultura. Wśród dowódców, w których można się wcielić są takie postaci jak Dżyngis-chan, Kleopatra, Napoleon oraz Ghandi. To od gracza zależy czy w tej strategicznej rozgrywce pójdzie drogą dyplomacji lub wojny, czy też poświęci się budowaniu kwitnącej gospodarki.

Chickens Can’t Fly to gra survivalowa z przymrużeniem oka, w której gracz wciela się w naukowca badającego zdolności… kurczaków. Aplikacja opiera się na prostym, ale wciągającym pomyśle. By wygrać trzeba przeprowadzić kurczaka przez pięć laboratoriów, najeżonych wymyślnymi pułapkami i przeszkodami, tak aby nietknięty dotarł do celu. Po drodze gracz zbiera power-upy, z których każdy to inny eksperyment dający nieprzewidywalny efekt. Odblokowywanie Achievmentów oraz rywalizowanie z innymi użytkownikami-naukowcami może pochłonąć każdego, szczególnie w opcji survivalu.

Fragger to z kolei gra akcji, gdzie gracz wciela się w miotacza granatów, który musi uratować swój świat wysadzając wszystkich złych w powietrze. Rozgrywka składa się z 310 leveli w 10 rożnych światach. Ta niby prosta gra potrafi wciągnąć na kilka godzin, o czym przekonało się już ponad 100 milionów graczy!

Mush pozwala przenieść się w przepiękny, bajkowy świat przygód. W przypadku tej gry telefon służy za kontroler – dotykając ekranu, naciskając go, kręcąc nim, czy potrząsając gracz sprawia, że tytułowy bohater Mush porusza się, a nawet zmienia swój nastrój i wyraża emocje. Każda z emocji odblokowuje kolejne umiejętności, które pozwalają przemierzać nowe krainy, pokonywać przeszkody i rozwiązywać zagadki.

NFS: Hot Pursuit to wersja mobilna kolejnej części znanych milionom fanów wyścigówek Need For Speed, dostępnych dotychczas na komputery i konsole. W nowej odsłonie gra pozwala wcielić się w kierowcę uciekającego przed stróżami prawa lub w policjanta ścigającego piratów drogowych. Gra charakteryzuje się bardzo dobrą grafiką, różnorodnością tras oraz w sumie 48 najszybszymi samochodami, jak chociażby Lamborghini Reventon. Tutaj jednak największą frajdę daje bicie rekordów innych graczy oraz odblokowywanie kolejnych tras, aut i nowych osiągnięć.

Wordament jest szczególnie popularny wśród graczy lubiących wytężyć szare komórki lub chcących popisać się zasobem słów. Gra to 2-minutowy pojedynek w czasie rzeczywistym z innym użytkownikiem na układanie 2- i 3-literówych słów. W trakcie rozgrywki można układać wyrazy bonusowe lub zbierać premie za specjalnie „słowne” kombinacje. Przede wszystkim jednak jest to gra społecznościowa, w której każdy gracz ma swoją tablicę wyników. Publikowane są na niej punkty, najlepsze słowa, czasy i liczba ukończonych gier. Tysiące graczy rywalizują ze sobą o miano najlepszego zawodnika godziny, dnia i w społeczności. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Arkhan

  Łee tam, te gry są płatne ;( a już chciałem ściągać.. zróbcie taki spis kilku bezpłatnych, to to będzie miało sens. :)

  • Arkhan

   Konkretnie chodzi mi o sześć tych które tutaj się pojawiły. :) Raczej niewiele ludzi w Polsce kupuje aplikacje, jeszcze osobiście nie spotkałem osoby która by kupowała jakieś.. dlatego wrzucanie płatnych, jest trochę mijaniem się z celem.
   I wybacz, wordament rzeczywiście jest darmowy. :P

   • Siekierka

    Spośród tych płatnych to Fragger i Chickens Can’t Fly pozwalają na całkiem niezłą rozgrywkę w wersjach darmowych.

   • Karol Syta

    No to widać jestem niemcem, a o tym nie wiedziałem. ;(

  • Mefistofeles

   Bug Village ;)

  • Mefistofeles

   Gun Bros