Samsung nie pozwala zapomnieć o Ativ S

|

„Pierwsi będą ostatnimi” – tymi słowami jeden z naszych redaktorów określił sytuację, która wytworzyła się w okół smartphone’a Samsunga z systemem Windows Phone 8. Został on zaprezentowany jako pierwsze urządzenie działające pod kontrolą najnowszego mobilnego systemu Microsoftu, ale jego rynkowa premiera nie miała jeszcze miejsca i nie zapowiada się jakoby miało to nastąpić w bieżącym roku.

Samsung jednak nie zamierza bezczynnie patrzeć na wyniki sprzedaży nowych Lumii i HTC. Aby konsumenci nie zapomnieli, że koreańska marka także w swojej ofercie znalazła miejsce na topowy model z Windows Phone, korporacja przygotowała dwa filmy (w sumie 10 minutowe), tzw. hands-on. Dzięki nim będziecie mogli poznać wiele nowości systemu, a także zalety modelu Ativ S.

Zapraszam do oglądania:

Samsung jeszcze za czasów Windows Phone 7, z początku, stanowił głównego rywala HTC tworząc Omnię 7 (wg. mnie jeden z najlepszych modeli tego czasu). Z czasem Koreańczycy zaczęli zachowywać się tak, jakby kilka modeli na krzyż wystarczyło do „podbicia” tego segmentu rynku. Z czasem zaczęły pojawiać się Lumie i inne topowe modele z drugiej generacji telefonów Windows Phone. Samsung jedynie pokazał Omnię M oraz (jedynie na amerykański rynek) Focus S II. Oba modele nie należały do high-endów toteż Nokia i HTC zdominowały rynek smartphone’ów z „mobilnymi kafelkami” na pokładzie.

Czy Ativ S będzie w stanie przywrócić Samsunga na szerokie wody jeżeli chodzi o modele z Windows Phone?

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://www.facebook.com/Arek.Plich Arek Plich

  Gdyby to jeszcze było amelinium…

  • Papiak

   Chciałbyś. W High-endach Samsung nie robi obudow (?) z dobrego materiały tylko z plastiku. W ogole, zrobił Samsung kiedys smartfona z Metalu albo Karbonu?

   • MArcin

    Seria Wave I, II i III;p I powiem ze to wcale nie jest takie super jak się wydaje byle ziarnko i już odprysk na obudowie

   • Łukasz Pająk

    Omnie, Focusy S są bardzo dobrze wykonane. Nie mówiąc o wspomnianych Wave’ach, które mogą stanowić wzór.

 • Dariusz Adamczyk

  Samsung na razie ma gdzieś WP… ilez można czekac z Ativ S… Poza tym całkiem spoko wygląda ten samrtfon :)

 • Seba

  Brzydki :/

 • http://www.facebook.com/people/Marcin-Wojciechowski/100000431002021 Marcin Wojciechowski

  Na początek małe sprostowanie a właściwie uzupełnienie. Samsung zanim wprowadził na rynek Iow-endową Omnie M wcześniej wprowadził jeszcze Omnie W – smasrtphone będącego niejako następcą Omni 7. Bardzo udany ale niestety zupełnie zapomniany model drugiej generacji windows phonów. A co do Ativa S to Samsung niestety ale zupełnie niepotrzebnie zwleka z jego wprowadzeniem na rynek. Ativ S zapowiada się bardzo dobrze a jego niezaprzeczalną zaletą jest swobodny dostęp do wymiennej baterii czym zyskuje moje zainteresowanie.

  • Łukasz Pająk

   Fakt, jeszcze Omnia W.