„Portico” – czyli nadchodzi aktualizacja dla Windows Phone 8

|

Tuż po sklepowej premierze pierwszych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone 8 pojawiły się doniesienia o błędach w mobilnym systemie Microsoftu. Niedługo po nich do sieci wyciekły informacje o nadchodzącej aktualizacji nazwanej Apollo Plus, która to miałaby naprawić niedociągnięcia systemu (głównie problemy ze stabilnością). Dziś serwis Windows Phone Central opublikował garść nowych informacji o nadchodzącej aktualizacji, pochodzą one od ich zaufanego źródła.

Nadchodząca aktualizacja została nazwana „Portico” (nazwa kodowa). Podtrzymuje to tradycję nadawania kolejnym wersjom systemu kryptonimów zakończonych na głoskę „o” (kolejno: NoDo 7.x, Mango 7.5, Tango 7.5 Refresh i Apollo 8.0). Światło dzienne ma ona ujrzeć na konferencji Mobile World Congress 2013, która odbędzie się pod koniec lutego 2013 roku (25-28.02).

Aktualizacja ma zawierać poprawki znanych błędów oraz kilka nowych funkcji. Nie wiadomo jeszcze jakie to będą funkcje. Wiemy jednak, że nie ujrzymy tak dużych zmian, jak te przyniesione przez aktualizację Mango wcześniejszej wersji systemu, bliżej jej będzie do NoDo (drobne funkcje jak kopiuj/wklej).

Portyk – otwarty ganek kolumnowy lub filarowy, który poprzedza wejście, tworząc główną część fasady budynku. Jeśli stanowi przód elewacji nazywa się go prostylem, a gdy jest w głębi budynku nosi miano in antis.

Nie wiadomo, czy nazwa kodowa została wybrana ze względu na jej znaczenie. Portykiem nazywa się przedłużenie domu, co pasuje do aktualizacji, która ma poszerzyć możliwości systemu.

źródło: Windows Phone Central

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Fobs

  Niech dadzą normalną regulacje głośności dzwonków i powiadomień, bo to co jest teraz to jakaś kpina. Do tego to centrum notyfikacji z którym się ponoć nie wyrobili i jakiś menadżer plików by się przydał. Na radio chyba nie mam co liczyć. I chcę jeszcze opere, ale to już inna sprawa.

  • Artur

   Nie zapominaj, że Windows Phone to nadal system zamknięty, więc z tym menadżerem plików może być różnie.

  • Karol Syta

   Radio masz w Zune. ;}

   • Fobs

    Nie mam zune, w sklepie też nie znajduję jakoś, może w wp7 było. Po za tym normalnego radia mi brakuje.

  • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

   Na menadżera nie licz, radio jest przecież ;p

  • http://www.facebook.com/Arek.Plich Arek Plich

   Po co ci manager plików? Na androidzie nawet go nie używałem.

 • Adam

  A z poprzednich informacji wynikało, że poprawka stabilności miała być w grudniu…kochane MS :/ Teraz mam czekać do lutego na poprawkę, jak z telefonu korzystać się nie da, albo nie można odblokować ekranu, albo samoczynnie się włącza aplikacja, oddala lub przybliża w przeglądarce…porażka jakaś :/

  • Fobs

   W jakimi telefonie to Ci się dzieje?

   • Adam

    W Lumii 920 z Plusa, żadne Soft czy Hard Restarty nie pomagają.

    • oibis2

     Tez mam z plusa i czasami sie sam zresetuje albo zgubi siec.Ale to wkoncu Windows a on wiadomo od zawsze mial zawieszki :D

    • Fobs

     Mam lumie 820 też z Plusa, żadnych z opisanych dolegliwości nie zauważyłem. Czy chodziło Ci o odblokowanie w rękawiczkach czy gołym palcem? Jeśli w rękawiczce to faktycznie ciężko odblokować, wydaje mi się że system przełącza ekran na większą czułość dopiero po odblokowaniu, to też by mogli dopracować.

     • Adam

      Nie, normalnie, bez żadnych rękawiczek itp. Większość czasu pracuje ok, ale czasem ma napady, że podczas gdy chce odblokować ekran to zdjęcie na blokadzie przesuwa się centymetr czy półtora do góry i dalej nic, czasem na ekranie głównym beż żadnego dotykania otwiera się aplikacja i wchodzi dalej gdzieś w opcje, czasem podczas przeglądania internetu obraz zaczyna się sam oddalać lub przybliżać, aż w końcu traci reakcję na dotyk, muszę tak jakby zablokować ekran i odblokować jeszcze raz i na moment jest spokój, potem znowu…szału można dostać :/ Jeśli tak dalej pójdzie to poleci do żyda, a szkoda, bo jeśli chodzi o wykonanie itd to bajka :/

     • Fobs

      Coś masz z digitalizerem, powinni to zrobić na gwarancji. Trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz.

     • Adam

      Hm to dlaczego jeśli włączę i wyłączę ekran jest wszystko ok, albo często po ponownym uruchomieniu jest jakiś czas lepiej? Tym bardziej, że przez pierwsze parę dni nic się z nim nie działo, nigdzie nie upadł itp. Wgrałem niebrandowany soft i na razie czasem lekko się „zwiesi” dotyk, ale jest ciut lepiej.

 • oibis2

  faktycznie nie ma zwyklego radia. Wiecie moze czy to tylko wina systemu ze go nie ma, czy moja l920 za 2,5klocka nie ma go :D

  • Theverge

   z tego co się orientuje o twoja nokia za 2,5 klocka go po prostu nie ma :P

 • fuck windows-phone.pl

  nadchodzi tak jak nadeszla aktualizacja do 7.8
  znow se jaja robia