Nokia Lumia 620 wydajniejsza od Samsunga Galaxy SIII!

|

Nokia po cichutku zaprezentowała swój najtańszy model, który pracuje we współpracy z systemem Windows Phone 8. Lumia 620 jest urządzeniem skierowanym do osób, które chcą poznać najnowszy mobilny system Microsoftu, a nie chcą od razu inwestować w smartphone’y sytuowane wyżej (Lumia 820, 920).

Portal GSMArena, przy tworzeniu recenzji modelu 620, pokusił się o porównanie wydajności przeglądarki internetowej z innymi modelami wyposażonymi w system Windows Phone i nie tylko. W zestawieniu brały udział także takie modele jak iPhone 5, Optimus G i wspomniany w tytule Samsung Galaxy SIII. Bez zbędnych przedłużeń, przedstawiam od razu wyniki tego porównania:

Z tych dwóch diagramów można wysunąć dwa zaskakujące wnioski. Pierwszym oczywiście jest ten tytułowy, smartphone o znacznie gorszych (na papierze) podzespołach w bezpośrednim porównaniu okazuje się lepszy (wedle cyferek). Oczywiście jeżeli chodzi o komfort przeglądania stron internetowych to Samsung wypada pod tym względem o wiele lepiej (dzięki większemu wyświetlaczowi). O ile w tym przypadku duże znaczenie ma system i sama przeglądarka to przy drugim wielce zaskakującym wniosku ten aspekt zostaje wyeliminowany. Zauważcie, że HTC 8S również jest gorszy od Lumii 620, a przecież to są praktycznie te same telefony. Tutaj widać, że Nokię mają jednak te dodatkowe możliwości w rozwoju systemu Windows Phone.

Recenzenci również to zauważyli i skomentowal, że gdyby nie design Lumii to HTC nie miałby nawet co robić na tym rynku. Popieracie to stwierdzenie?

źródło: GSMArena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.