Nokia Lumia 620 wydajniejsza od Samsunga Galaxy SIII!

|

Nokia po cichutku zaprezentowała swój najtańszy model, który pracuje we współpracy z systemem Windows Phone 8. Lumia 620 jest urządzeniem skierowanym do osób, które chcą poznać najnowszy mobilny system Microsoftu, a nie chcą od razu inwestować w smartphone’y sytuowane wyżej (Lumia 820, 920).

Portal GSMArena, przy tworzeniu recenzji modelu 620, pokusił się o porównanie wydajności przeglądarki internetowej z innymi modelami wyposażonymi w system Windows Phone i nie tylko. W zestawieniu brały udział także takie modele jak iPhone 5, Optimus G i wspomniany w tytule Samsung Galaxy SIII. Bez zbędnych przedłużeń, przedstawiam od razu wyniki tego porównania:

Z tych dwóch diagramów można wysunąć dwa zaskakujące wnioski. Pierwszym oczywiście jest ten tytułowy, smartphone o znacznie gorszych (na papierze) podzespołach w bezpośrednim porównaniu okazuje się lepszy (wedle cyferek). Oczywiście jeżeli chodzi o komfort przeglądania stron internetowych to Samsung wypada pod tym względem o wiele lepiej (dzięki większemu wyświetlaczowi). O ile w tym przypadku duże znaczenie ma system i sama przeglądarka to przy drugim wielce zaskakującym wniosku ten aspekt zostaje wyeliminowany. Zauważcie, że HTC 8S również jest gorszy od Lumii 620, a przecież to są praktycznie te same telefony. Tutaj widać, że Nokię mają jednak te dodatkowe możliwości w rozwoju systemu Windows Phone.

Recenzenci również to zauważyli i skomentowal, że gdyby nie design Lumii to HTC nie miałby nawet co robić na tym rynku. Popieracie to stwierdzenie?

źródło: GSMArena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://www.facebook.com/Arek.Plich Arek Plich

  No jakby nie patrzeć to Lumia 620 wygląda trochę jak kolorowa zabawka dla dziecka ;)

  • Artur

   Może to przez to, że model ten jest skierowany do ludzi młodych (młodzieży)? ;-)

 • sd

  Super! Szkoda, że market jest tak ubogi a system jest bardziej niedostępny niż iOS

  • Łukasz Pająk

   Ponad 120 tys. aplikacji to ubogo? Niedostępność systemu. Co przez to rozumiesz?

   • http://twitter.com/Jacobs150 Jakub

    pewnie to że nie można zrobić tylu rzeczy ile można zrobić z andkiem. ale przyznamy wprost że android jest o wiele bardziej nie stabilny przez swoją „otwartość” niż windows

    • Łukasz Pająk

     W przypadku Androida bym nie pytał, ale porównanie dostępności tyczy się iOS.

     • http://twitter.com/Jacobs150 Jakub

      a fakt wybacz nie doczytałem do końca i stąd ta pomyłka. ale w tym przypadku nie jestem wstanie powiedzieć jakiej dostępności autor tego postu miał na myśli pisząc o dostępności iOS .

 • Siggmiusz

  ahh… wydajniejsza bo wszystkie aplikacje w tle są zamrożone… ta „wielozadaniowość” windows phone hjeheheh, już widzę jak wszyscy wymieniają swoje kieszonkowe komputery, jakimi są SIII na fony z windowsem :D

  • Artur

   Chyba ktoś nie przeczytał newsa i nie wie, że mowa o szybkości przeglądarki.

 • Sergiusz

  Jak wysoko jest Omnia W w tym 2 teście, w życiu bym się tego nie spodziewał w tym telefonie za 650zł.

 • Łukasz Pająk

  W końcu to WP, Windows-Phone :D

 • olik

  licze że do połowy 2013 roku sklep wp wzbogaci się o ciekawe aplikacje

 • karczu

  Dla mnie właśnie design jest głównym czynnikiem przemawiającym za lumia a nie HTC gdyż nie jest to nudny czarny klocek tylko coś nowego co nie było dostępne w większości smartphone (nie licząc wymiennych klapek w stylu samsung corby lub mini 2)

 • Asq

  Jak dla mnie przeglądarka w S3 chodzi idealnie. Widząc te wykresy myślę że ta 620 za niedługo będzie bardzo ciekawą propozycją.

  Jednak wykresy wykresami, a co będzie to się okaże.

 • Cichy

  haha SGIII, mini komputer lagujący się podczas przewijania ekranu:D Wybacz ale, tak słabej jakości pod względem wykonania i softu, jak Samsung S III nie widziałem, oczywiście w klasie premium, telefonów . Każdy chwali to co ma to normalne, ale nie lubie jak ktoś pierdzieli głupoty.

 • asd

  Chciałbym by inne serwisy potwierdziły te informacje i fala oskarżeń o przekupstwo GSMArena zostałaby zakończona.

 • SSSA

  Powoli kiedy Android rozwinie się mocniej takie smartfony tp lumia nie będą miały szans z galaxys 3. Po pierwsze kiedy wgrałem windowsa 8 do mojego galaxy s3 przyznam róznica była ogromna z szybkościa, ale kiedy bym miał testować smartfony wybierał bym jeden system bo to też duzo zalezy samsung galaxy s3 chodzi 100% szybciej kiedy wgra się windowsa pfone 8