Aplikacja “Notifications” dostępna już na Windows Phone 7

|

Po wielu próbach wprowadzenia do Windows Phone Store, licznych poprawkach i wersjach beta nadszedł czas na oficjalną premierę aplikacji zwanej po prostu Notifications.

Centrum powiadomień działa jak na razie tylko z systemem Windows Phone 7 (według niektórych opinii istnieją problemy aplikacji z  OS 7.8) . Autor programu zapewnia także, że postara się usunąć błędy w wersji dla WP 8 i wprowadzić go także na rynek. Powiadomienia są aplikacją płatną (istnieje także możliwość wypróbowania programu). Koszt zakupu wynosi 10,49 zł.

Do poprawnego działania Notifications prócz instalacji programu na naszym telefonie potrzebujemy także Notification Center PC , który instalujemy na naszym komputerze. Następnym krokiem jest uruchomienie NCPA oraz podłączenie telefonu do komputera. Po synchronizacji naszego Windows Phone z Zune musimy już tylko uruchomić ponownie telefon (bez odłączania!). Następnie włączamy aplikacje na telefonie. Na koniec odłączamy telefon i ponownie wchodzimy do Notifications. Podczas instalacji należy także pamiętać o wyłączeniu opcji oszczędzania baterii a także o upewnieniu się, że Wi-Fi/przesył danych jest włączony.

Przypomnijmy aplikacja ta grupuje wszystkie informacje o nieodebranych połączeniach głosowych, wideo, sms, mms, wiadomości e-mail oraz Facebook Chat w jednym miejscu. Notifications kompatybilny jest także z aplikacjami zewnętrznymi (np. Twitter czy Whats App). Notyfikacje poglądowo wyświetlane zostają także na kafelku na ekranie głównym telefonu.

     

Źródło: windowsphonehacker.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)