Według Nokii aktualizacja do WP 7.8 nie będzie ostatnią

|

Oczekiwanie, aż smartfony pierwszej i drugiej generacji otrzymają aktualizację do Windows Phone 7.8 trwa. Wedle ostatnich plotek może to nastąpić naprawdę lada chwila. Tymczasem powstaje pytanie: co potem? Czy system w wersji 7.8 to oficjalne zamknięcie dalszego rozwoju? Czy później wypada zwyczajnie przejść na inny model, który potrafi unieść wersję 8?

Dzięki Nokii, która niefrasobliwie pozwala na to, by różne dane i dokumenty im wyciekały, możemy się spodziewać, że nie będzie tak źle. 25-stronicowy folder co prawda nie mówi o niczym nowym, jednakże zastanawiające jest graficzne przedstawienie rozwoju systemu. Wyraźnie widać tu, że po wersji 7.8 nastąpią kolejne aktualizacje systemu Windows Phone 7, na razie zwane jako Windows Phone 7.x.

Teorię, że 7.8 to nie koniec w pewnym stopniu potwierdza oficjalna strona Windows Phone z Rosji. W odpowiedzi na pytania użytkowników o dalsze losy swoich smartfonów pierwszych dwóch generacji dowiedzieliśmy się, że system otrzyma pełne, osiemnastomiesięczne wsparcie, co rzeczywiście może oznaczać, że prócz poprawek trafi się także większa aktualizacja.

Ciekawostki w dokumencie dotyczą także Windows Phone 8. Kolejne poprawki mają przynieść między innymi centrum powiadomień, o którym ostatnio było głośno, a którego Microsoft nie zdążył na premierę systemu przygotować.

W świetle tych informacji dotyczących dalszych losów Windows Phone 7 przestaje dziwić chęć Nokii do wydawania smartfonów opartych o system w wersji 7.5 (Nokia Lumia 510). Trzymajmy kciuki, by to była prawda – z wieloma z nas smartfony pracujące teraz na Windowsie w wersji 7.5 pozostaną jeszcze dłuższy czas. Dobrze by było, gdyby rzeczywiście nie zostały przez producentów porzucone.

źródło: WPArea.de, WinPhoneLive.ru


 • Dariusz Adamczyk

  Teoretycznie swój telefon mam na 2 lata… niech nie zatrzymują się na 7.8 :)

 • http://twitter.com/CODER_BEST CODER_BEST

  Tylko ciekawe jak potem będę to nazywać :P Pewnie tylko 7.8.coś tam albo nazwa.. A może 8.1 xD

  • Matthew Duchovny

   Stawiam, że będzie to 7.8 Bongo lub 7.9 ;)

   • Arkhan

    „Bongo”? A może „lufka” :D
    Na pewno nie pojawi się 8.x tylko 7.8 potem np 7.81 7.85 7.9 itp :) Możliwości jest tyle ile zmieści się cyferek :)

    • Matthew Duchovny

     było Mango, Tango to teraz Bongo :D

     • Siekierka

      Aj aj… „Tango” oficjalnie nie miało nazwy tango. :D Tak, Windows Phone 7.9 Bongo, potem 7.95 MangoBongo, 7.95 TangoBongo, 7.98 Bongo 7.8 i 7.99… BongoBongo? :D

      Wiadomość ta mnie bardzo cieszy. Ciekawe, co nowego nas czeka…

 • jarek

  pewnie w następnej aktualizacji dodadzą rewolucyjne dodatki, jak np. kopie robocze SMS, hura

 • cichy

  Przesiadłem się z iPhona 4 na HTC Radar z WP 7.5 i muszę powiedzieć,że windowsoski system jest niedopracowany i przydały by się jakieś dwie duże aktualizacje,ale jestem zadowolony,kafelki są sporej wielkości i cały system bardzo mi się podoba bo jest prosty i intuicyjny….i nie wiem po co to napisałem ha ha Iphone 5 to jakaś kompromitacja,wstyd mi za Appla.Mają tyle kasy ,a takie dziadostwo zrobili.Szajsung S III wygląda o niebo lepiej pomimo,że to Android czyli system dla ludzi o skomplikowanej osobowości:)

 • Nabi

  No niestety strzelili sobie samobója z brakiem aktualizacji wp7 do 8. Ludzie kupują nowy system, trochę jak króliki – a później się okazuje, że to telefon na rok, półtora – bo za chwilę wychodzi bardziej dojrzała wersja systemu, zawierająca poprawki błędów – ale żeby z niej skorzystać musisz kupić nowy telefon. Bezsensu. Co takiego posiada wp8, że sprzętowo słuchawki I i II generacji wp7 tego nie pociągną. Niech to działa lepiej lub gorzej, ale powinno być.

  Niestety wydaje mi się, że źle to rozegrali i tym ruchem sprawią, że będą dzielić los RIM.

 • Azawakh1

  Jestem ciekaw co przynieść mogłaby kolejna aktualizacja WP7.5 do np 7.9(?) . Może nową przeglądarkę taką samą jak w 8? Byłoby to bardzo dobrym posunęciem i pozwoliło na dłuższe cieszenie się nadal porządnymi smartphonami oraz zachęciłoby to do zakupu smartphonu z WP8. Poza tym WP 7.9(?) wreszcie może dałoby możliwość wykazania się pełnymi możliwościami naszych smartphonów.

 • dashite

  I dobrze ;) Bo przymierzam się na przesiadkę na Nokię Lumię 800