Porównanie prędkości Windows Phone 8 i Windows Phone 7.5

|

Temat może wydawać się znajomy, gdyż już raz mogliście obejrzeć porównanie prezentujące działanie obecnego mobilnego systemu Microsoftu z poprzednikiem. Jednakże w poprzedniej konfrontacji skupiono się na nowościach zastosowanych w “Apollo”, a teraz zagłębmy się w samej prędkości systemu.

Jak dobrze wszyscy wiedzą, Windows Phone od samego początku zadziwiał szybkością działania, zdecydowanie pod tym względem dorównywał mu tylko iOS i tego nikt nie może zaprzeczyć. Patrząc na specyfikacje modeli z WP7 mogłoby się wydawać, że topowe modele z Androidem powinny być znacznie lepsze, ale tak nie było i nie jest. Teraz do gry weszły znacznie lepsze specyfikacje w przypadku Windowsa Phone 8, znacznie ulepszony system, ale czy coś bardzo szybkiego może być jeszcze szybsze?

Oczywiście, że tak, a dowiecie się tego, oglądając poniższy filmik prezentujący ponownie działanie dwóch mobilnych systemów korporacji z Redmond: Windows Phone 7.5 po lewej (HTC Trophy a’ka Spark) oraz HTC 8X po prawej (oczywiście z “Apollo” na pokładzie).

Jako posiadacz HTC Trophy jestem lekko zszokowany, ale nie ma się czemu dziwić, że dwuletni telefon dostał lanie od najnowszej produkcji tajwańskiej marki. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie oficjalna aplikacja Facebooka, na którą, bądź co bądź, zdarzało mi się narzekać.

Cóż… Przyszła pora na wymianę sprzętu na coś z Windows Phone 8. Czy Was też czeka taka zmiana?

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.