Pierwsze wideo z imprezy nagrane za pomocą Nokii Lumia 920

|

Na popularnym serwisie youtube.pl zaczynają pojawiać się już pierwsze filmiki z imprez nagrane za pomocą Nokii Lumia 920. Wiele osób często uczęszczających na przeróżne eventy muzyczne, koncerty czy tez imprezy klubowe przy wyborze swojego smartfona kierują się właśnie jakością dźwięku !

Lumia 920 została wyposażona w technologię HAAC użytą po raz pierwszy w modelu PureView 808. Mikrofon HAAC, a w zasadzie trzy mikrofony pozwalają na rejestracje dźwięku w znacznie szerszym zakresie (do 140 dB) niż standardowe telefony (do 110 dB). Oznacza to, iż dźwięk jest bardziej zbliżony do tego, co ludzkie ucho słyszy, bez zakłóceń występujących w większości smartfonów z funkcją kamery.

Jak to wygląda w praktyce ? Próbkę możliwości nowej Nokii możemy obejrzeć na poniższym filmiku.

Zarówno jakość wideo jak i dźwięku stoją na bardzo dobrym poziomie. Teraz trzeba poczekać na filmy zarejestrowane w innych warunkach oświetleniowych. Co Wy o tym sądzicie ? Czy wg. Was jakość dźwięku jest zadowalająca ?

Źródło: slashgear.com, nokiapoweruser.com


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)