Okienkowy Przegląd Aplikacji #2

|

Witam serdecznie. Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną odsłonę Okienkowego Przeglądu Aplikacji, czyli cyklu artykułów, w którym pokażemy najciekawsze aplikacje na system Windows Phone. OPA publikowany będzie w trzy pierwsze czwartki miesiąca. W dzisiejszym, drugim już wydaniu znajdą się trzy aplikacje: Hot Plot, LiveScore oraz Latarka 7. Zapraszamy także do składania swoich propozycji w tym temacie na naszym forum.

Hot Plot | wiadomości + pogoda / lokalne + krajowe | bezpłatne

Aplikacja wydana 25 października b.r. przez Dev- Software pozwala na przeglądanie najnowszych informacji ze świata gwiazd. Hot Plot pozwala na czytanie wiadomości z takich serwisów jak: pomponik.pl, kotek.pl, plotek.pl oraz pudelek.pl.

W głównym menu aplikacji znajduje się aktywny kafelek, który prezentuje graficznie wybrane publikacje. Niestety po jego kliknięciu przechodzimy do głównej zakładki serwisu, a nie bezpośrednio do wyświetlanego artykułu. Kolejnym kafelkiem są ustawienia. Ograniczają się one jedynie do wyboru ulubionego serwisu plotkarskiego oraz przedstawiają informacje na temat szybkości pobierania danych z poszczególnych witryn.

Następną przydatną opcją jest zakładka „ulubione”, która umożliwia segregowanie newsów. Publikacje możemy dodawać do ulubionych lub usuwać je za pomocą przytrzymania obrazka. Jeśli chcemy przejść do danego artykułu, musimy kliknąć w ikonkę strzałki. Dzięki temu rozwiązaniu przy przeciąganiu listy nigdy nie przejdziemy przypadkowo do niechcianego artykułu.

Aplikacja działa szybko i stabilnie. Jest także ładna i stylowa – przeznaczona głównie dla pań, które powinny docenić tę zaletę. Proponowałbym tutaj połączenie przez wi-fi z racji pobierania wielu obrazków. Hot plot pozwala także przejść bezpośrednio do Internet Explorer, w którym możemy kontynuować przeglądanie wszystkich treści.

LiveScores | sport | płatne

Seria LiveScores obejmuje takie ligi jak polska Ekstraklasa, angielska Premier Ligue, hiszpańska La liga, włoska Serie A, niemiecka Bundesliga, brazylijska Brasleirao, chińska CSL, holenderska Eredivisie, francuska Ligue 1, portugalska Primeira Division czy tez argentyńska Primera Division. Każda liga zawarta jest w osobnej aplikacji. W odróżnieniu od typowych aplikacji, które wyświetlają wyniki na żywo, LiveScores nie oferuje modułu dokładnych danych meczowych czy tez tabeli ligowej, co jest zaskakująco dziwne i niezrozumiałe.

Menu składa się z 7 zakładek: na żywo, wyniki, następne gry, drużyny oraz nie wnoszące już nic do samej aplikacji: support, kup i „więcej aplikacji”. Aplikacje stworzone są w ośmiu językach (w tym język polski i angielski) – niektóre czekają jeszcze na aktualizację plików językowych (tylko angielski). Sama aplikacja naszpikowana jest grafiką przez co zużywa więcej danych. Z optymalizacją także nie jest zbyt dobrze – LiveScores działa topornie i bardzo długo wczytuje dane (również przez połączenie Wi-Fi).

Największym plusem są kafelki generujące wynik spotkania na żywo wraz z komentarzem. Komentarz zaczerpnięty jest z Twittera i zazwyczaj wyświetlany jest w rodzimym języku. Kolejną rzeczą, którą możemy zaliczyć do pozytywów to nienaganne działanie powiadomień push oraz to, iż aplikacja nie ogranicza się tylko do spotkań ligowych, ale także oferuje spotkania pucharowe. Ciekawa jest również konfiguracja systemu powiadomień.  Powiadomienia możemy przypisać do konkretnej drużyny, a nie do poszczególnego meczu, co może być zaletą wtedy, gdy kibicujemy konkretnemu zespołowi.

Podsumowując – seria LiveScores pochodząca od Arklay Sistemas Y Expansion SL pomimo kilku dobrych rozwiązań jest aplikacją niepełną, której brakuje przede wszystkim podstawowych funkcjonalności takich jak przeglądanie składu, strzelców czy nawet tabeli ligowej. LiveScores jest aplikacją płatną, co nie wróży jej najlepiej.  Z oceną i ostatnim werdyktem się wstrzymuje ze względu na częste aktualizacje. Być może funkcjonalność aplikacji zostanie wkrótce rozszerzona.

Latarka 7 | narzędzia + użytkowe | bezpłatne

Latarka7 to prosty program, który wzbogaca telefon w funkcję latarki poprzez uruchomienie diody LED. W zasadzie aplikacja mogłaby na tym poprzestać. Jednak twórcy postanowili wbudować w aplikację jeszcze kilka opcji takich jak: syrena (efekt wizualny i dźwiękowy, m.in. radiowóz policyjny, strażacki i łódź podwodna), SOS, biały ekran, kolory, stroboskop, kalejdoskop i hipnoza.

Efekty wyświetlane są na ekranie naszego smartfona (co w przypadku sygnału SOS nie było tak oczywiste) oraz posiadają możliwość regulacji prędkości różnych trybów.

Aplikacja działa płynnie i stabilnie. Wersja próbna jest w pełni funkcjonalna, aczkolwiek posiada reklamy.

DOWNLOAD

Hot Plot
LiveScores

Latarka 7

 


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)

 • Artur

  Według mnie, najlepszą latarką jest Flashligh XT.

  • Dariusz Adamczyk

   Kiedyś ją używałem ale przy blokadzie ekranu mi się wyłączała. Dlatego zrezygnowałem :) Teraz jest to chyba naprawione :) Btw dużo tych latareczek jest :)

 • Fobs

  Ja mam zawsze przy kluczach ITP a3 eos upgraded. Żadna aplikacja nie zastąpi 80 lumenów które wypluwa na ładne 20 metrów :)

 • waseliko

  wszystko super tylko jak na razie niema konkretnego testu wp8 ! Obracają te telefony w rękach ale niema nic jak to wszystjo działa ! Ciekwa jestem czy ten wp8 wogóle działa !!!!

  • Artur

   Przecież telefony dopiero wchodzą na rynek, więc testy zaraz powinny się pojawić. W Polsce za 1-2 tyg. będą dostępne.

 • Dariusz Adamczyk

  Zgadzam się oficjalna apka livescore.com jest na na androida i iOS. Ale no właśnie co zauważyłem ? Sprawdzam sobie na iPhone meczyk na tej apce a tu tylko lista strzelców i kartkowicze :) Soccer Livescores juz posiada składy meczowe i statystyki (strzały, posiadanie piłki itp.).

 • Pink Panther

  Latarka to TYLKO Rapid Light. Najprostsza i najlepsza.
  Co do przeglądu to bardzo skromnie, coś ;)

 • Soren_PL

  Ja rozumiem że na WP nie ma jeszcze zatrzęsienia ciekawych aplikacji ale żeby produkować wpisy po 3 apki?

 • Marcin Stypulski

  Dzięki Chłopaki za uwzględnienie „Hot Plot” w przeglądzie okienkowych aplikacji :) dobra wskazówka na temat przechodzenia bezpośrednio do wybranego artykułu. Jest to dopiero pierwsza wersja i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej :)

  • Pink Flow

   Pobrałem tego Hot Plota i muszę przyznać że fajna apka! Oczekiwałem podobnego badziewia w stylu pudelka, a tutaj miłe rozczarowanie! dobra robota!