Apollo Plus – pierwsza aktualizacja Windows Phone 8 w drodze

|

Niewiele czasu minęło od premiery urządzeń korzystających z najnowszego mobilnego systemu Microsoftu, czyli Windows Phone 8, a już można odnaleźć w Internecie informacje na temat kilku stosunkowo poważnych problemów „mobilnych okienek” w ostatniej odsłonie.

Apollo wniósł ze sobą wiele innowacji, które wszyscy podziwiają, ale niestety – Microsoft także strzelił sobie w kolano zaniedbując to, co dotychczas uchodziło za niemożliwe. Korporacja z Redmond zaniedbała stabilność systemu Windows Phone 8, czyli właśnie główny sztandar Windows Phone. Ostatnio można wiele słyszeć, że wszelkie Lumie, 8X, 8S stanowczo za często resetują się. Do tego dochodzą jeszcze drobne przycięcia w najmniej spodziewanych momentach. Takie zaniedbania dobrze nie wpływają na wizerunek systemu – cierpią na tym najbardziej firmy produkujące smartphone’y z Apollo, więc korporacja z Redmond musi jak najszybciej wydać poprawkę systemu. Sytuacja wygląda podobnie jak to miało miejsce z premierą Windows Phone 7. Niedługo później pojawiła się aktualizacja NoDo, która znacząco poprawiła działanie i funkcjonalność systemu.

Wróćmy jednak do teraźniejszości i Windows Phone 8. Apollo Plus, bo taką nazwę ma mieć pierwsza (większa) aktualizacja dla najnowszych „mobilnych okienek”. Oprócz poprawy stabilności, która jest niezbędna, Microsoft szykuje także wprowadzenie omawianej wcześniej na łamach naszego portalu usprawnienie obsługi WiFi po wygaszeniu ekranu. Także melomanii powinni spodziewać się drobnej poprawki jakości dźwięku w urządzeniach z tymże oprogramowaniem. Oczywiście to nie wszystko, bo update przyniesie jeszcze kilka drobnych poprawek. Niektórzy nawet twierdzą, że pojawi się centrum notyfikacji, o którym pisaliśmy wcześniej. Jednak na to ostatnie patrzyłbym z przymrużeniem oka.

Dzień, w którym będziecie mogli zaktualizować modele do Apollo Plus nie został określony – mówi się o pierwszym kwartale 2013 roku. Numerek systemu najprawdopodobniej się nie zmieni.

Są już wśród nas użytkownicy modeli z Windows Phone 8? Dostrzegliście jakieś inne problemy z oprogramowaniem w swoich słuchawkach?

źródło: TheVerge.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Piotr Stanislawski

  Fakt, restartują się. Lumia 920 potrafi się zawiesić przy łączeniu przez bluetooth. Raz przy odpalaniu zewnętrznej appki do ściągania filmów z YouTube’a zawiesiła się na amen – soft reset.

 • Dafit

  „teraźniejszości” , nie „teraźniejszość” .Taka poprawka na boku ;D

 • kysio

  w mojej lumi 820 brakuje programu „data sense” czy ktos ma tak samo?

  • Łukasz Pająk

   To w głównej mierze zależy od pochodzenia telefonu.

 • Konsi

  Posiadam Lume 920 i przesiadając się z Androida,najgorszą rzeczą jest brak belki z powiadomieniami oraz brak możliwości szybkiego zakończenia poszczególnych procesów…Utrudnia to dość mocno obsługę telefonu.
  Oczywiście brak wielu aplikacji z androida też daję się we znaki.
  Oby Windows i jego programiści aktualizowali „okna”jak najszybciej i najobficiej !

  • Łukasz Pająk

   W czym Ci przeszkadza niemożliwość wyłączenia procesów?

   • Konsi

    Jak bez „wchodzenia w otwartą aplikacje” zamknąć ją oraz jak zamknąć wszystkie procesy za pomocy jednego naciśnięcia ?
    Może jeszcze nie odkryłem takiej opcji,czy też rzeczywiście takowej nie ma ?
    Wadą oprogramowania/telefonu jest jeszcze brak diody powiadomień(np.przez wykorzystanie lampy led) lub choćby podświetlone przyciski pod ekranem.

    • Łukasz Pająk

     Za pomocą jednej komendy się nie da, nikt tak nie napisał, ale odpowiedz na moje poprzednie pytanie.

     • Konsi

      Choćby po to żeby wyłączyć szybko grę lub aplikacje.Po co obciążać dodatkowo zużycie baterii?

     • Łukasz Pająk

      Jakby to obciążało podzespoły to by dało się wyłączyć :)

    • jan

     To jest wlasnie roznica miedzy Androidem, a WP. Aplikacji nie musisz zamykac. One przechadza w stan uśpienia.

 • adgj

  Przytrzymaj klawisz back. Wtedy wyświetli się prosty menadżer zadań.

  • Konsi

   Dzięki,ale to juz wiem ;)

 • arokaz

  Jestem szczęśliwym posiadaczem nokii lumia 920 od kilku dni i jeszcze ani razu mi się nie zrestartował ani nie zawiesił. Jedyny mankament jaki do tej pory jest z odtwarzaniem muzyki gdy słucham co najmniej dwa razy z rzędu tą samą piosenkę to potem słychać zniekształcenia