Zdjęcie zrobione następcą Lumii 610 – telefon wart uwagi?

|

Lumia 610 mimo swojego młodego wieku już niedługo może doczekać się następcy. Co ciekawe nie będzie to ani Lumia 61x czy też 6xx jak mogłoby się wydawać (logiczne), a znana nam już Lumia 510, która głównie ma podbić chiński rynek. Nokia w tym kraju radzi sobie znakomicie – wyniki sprzedaży smartphone’ów z Windows Phone są tam wyższe niż tak popularnego telefonu jakim jest iPhone.

Wróćmy jednak do samej Lumii 510. W stosunku do poprzednika znacznie się nie różni. Jedyne, co Nokia postanowiła zmienić, a raczej poprawić to wielkość wyświetlacza: z 3,7 cali zrobiły się pełne 4 cale. Jednak Finowie pod pewnym kątem pogorszyli 510’tkę w stosunku do starszej siostry. Mianowicie design telefonu (według ogółu) jest znacznie gorszy niż ma to miejsce w całkiem zgrabnej i ładnej Lumii 610. Możecie to zauważyć na zdjęciu powyżej jak i tym:

Przejdźmy jednak do właściwego wątku – aparat Lumii 510. Poniżej zamieściłem zdjęcie wykonane tym telefonem.

Jakość oczywiście ocenicie sami – furory nie ma, ale nie spodziewajmy się jakości PureView w taniej budżetówce. Niżej jeszcze kilka ciekawych danych dla osób lubiących podziwiać urządzenia na papierze, dane EXIF:

Co prawda telefon pracował jeszcze na systemie Windows Phone 7.5, ale wątpię, aby nowsze oprogramowanie znacząco wpłynęło na jakość wykonywanych zdjęć.

Podoba się Wam taka propozycja od Nokii? Czy jednak wolicie pozostać przy Lumii 610?

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.