Zdjęcia i specyfikacja Huawei Ascend W1

|

 

O tym, że Huawei planuje zmierzyć się z czołówką (Nokią, HTC i Samsungiem) już słyszeliśmy. Niestety wtedy nie było wiadomo co tak naprawdę chińska marka szykuje. Teraz możemy powiedzieć nieco więcej na temat tego słabszego modelu, Ascenda W1.

W1 i W2 to propozycje wymierzone przeciwko (odpowiednio) Lumii 820, HTC 8S i Lumii 920, Ativ S oraz 8X. Teraz zajmijmy się modelem ze średniej półki: Ascendem W1. Zacznijmy od wyglądu chińskiego smartphone’a. Do sieci wyciekło kilka zdjęć przedstawiających prototyp tego modelu, prezentuje się on następująco: 

Design zdecydowanie nasuwa na myśl Lumie z wysuniętym wyświetlaczem (szczególnie, że ma być wiele odmian kolorystycznych). Czyżby to tutaj producenci upatrywali sukces Nokii? To się okaże, ale po procesach Samsunga z Apple wszystko wskazuje na to, że korporacje przerzucili się na fińską markę.

No cóż, wygląd pozostawiam do oceny Wam, drodzy czytelnicy, a tymczasem przejdźmy do tego co Huawei trzyma w tej (w tym wypadku) niebieskiej obudowie. Toteż specyfikacja konkurenta Lumii 820 i HTC 8S prezentuje się następująco: wszystko obejrzymy na cztero calowym wyświetlaczu o rozdzielczości WVGA (800x480px, dzisiejszy standard dla WP), a zarządzać tym wszystkim będzie dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2GHz wspomagany GPU ustawionym 400MHz częstotliwością (szczegółowych danych brak). Pamięci jakie zastosowano w tym urządzeniu to: 512 MB RAM i 4GB do wykorzystania dla użytkownika (marnie…). Zdjęcia wykonamy aparatem z matrycą o rozdzielczości 5MPx, a do wideorozmów mamy kamerkę VGA. Zasilać to będzie bateria o pojemności 2000mAh. Co ciekawe, jak mogliście to zauważyć na powyższych zdjęciach, Huawei jest pierwszym smartphonem z Windows Phone 8 gdzie nie umieszczono centralnie portu microUSB.

Jak Wam się podoba chińska inicjatywa? Jesteście w stanie porzucić Nokię i HTC na rzecz Huawei? Czy może jednak czekacie na Ascenda W2 i to do niego dopłacicie?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://www.facebook.com/andrzej.gorgon Andrzej Gorgoń

  bardzo dobrze. im więcej smartfonów z Windows 8 na pokładzie, tym lepiej. nawet jeśli są one od Huawei trzeba budować rynek.

 • http://twitter.com/kcantowich Fairview

  Wielce prawdopodobne że to Microsoft narzuca producentom charakterystyczną kolorystykę telefonów z Windows Phone. Zapowiedziane tablety surface prezentują się podobnie.

  • http://twitter.com/indiced indiced

   Mylisz się Fairview. Jakoś HTC Mozart nie przypominał Lumii, to samo Samsung Ativ. Całkiem inny design. Osobiście stosuję wyjątkowo ograniczone zaufanie względem producentów którzy parają się równocześnie Androidem.

   • Łukasz Pająk

    Akurat Mozart pochodzi jeszcze z czasów kiedy Nokia nie istniała.

 • http://www.facebook.com/sebastian.bit Sebastian Bit

  Może być ale 920 jest jedyna w swoim rodzaju .

 • http://www.facebook.com/KriX96 Krystian Pióro

  Jak dla mnie tandetna kopia Lumii, słabo ;/

 • http://twitter.com/indiced indiced

  To już robi się niesmaczne! Czy szanowni Azjaci nie mogą choć raz być oryginalni?! Z jednej strony HTC, z drugiej Huawei. Same chińsko-tajwańskie klony NOKIA Lumia.

  Z Lumii 800 myślę by przeskoczyć na Lumię 920. (NFC i obiektyw Nokia PureView robią swoje).

 • http://www.facebook.com/marcin.piskorski.3 Marcin Piskorski

  wbudowana pamięć odrzuca najbardziej, na lumii mam do dyspozycji ponad 6 GB to i tak mało

 • http://www.facebook.com/people/Marcin-Wojciechowski/100000431002021 Marcin Wojciechowski

  Czekam na AtivS. Ascend to taka OmniaM lub ZTE Tania gdzie wbudowana pamięć to również 4GB.