Jutro Nokia ogłosi swoje najnowsze wyniki finansowe

|

W dniu jutrzejszym Nokia oficjalnie ogłosi swoje aktualne wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Nie ulega wątpliwości, że będą one złe, jednak wiele osób zastanawia się – jak bardzo? Nieoficjalne źródła twierdzą, że Nokia dyskretnie ostrzega, że jej kondycja finansowa jest bardzo słaba. Uważa się, że znaczna obniżka wolumenu sprzedaży telefonów komórkowych, a w szczególności smartfonów wynika z wycofania się z systemu Symbian, co jednak już miało miejsce jakiś czas temu. Ponadto, również zapowiedź aktualizacji jedynie do wersji WP7.8 dla obecnie dostępnych urządzeń (co, jak wiemy, dotyczy wszystkich producentów) nie wpłynęła korzystnie na wizerunek firmy.

Zgodnie z opublikowanymi wcześniej informacjami, liczba sprzedanych urządzeń z Windows Phone w pierwszym kwartale wyniosła 2 miliony, aby w następnym osiągnąć poziom 4 milionów. Analitycy twierdzą, że w trzecim kwartale liczba ta mogła nawet zmaleć, co oczywiście nie zrekompensuje odpływu użytkowników Symbiana.

Miejmy jednak nadzieje, że zapowiedziane urządzenia z serii Lumia korzystnie wpłyną na kondycję finansową fińskiego koncernu. W przeciwnym przypadku, niegdysiejszy gigant może ponieść spektakularną klęskę, włączając w to możliwość upadku.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy Nokia pozbiera się i wróci „na szczyt”?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Cieszyński

Gadżeciarz. Fotograf z zamiłowania. Prawnik z zawodu.

 • WER

  Może nie na szczyt, ale nie upadnie na pewno. Tak przeglądając internet, wnioskuję, że jest duża chęć na Lumie 920.

  • Artur

   Nokia i Microsoft dużo inwestują aby wypromować ten model. Sam jestem nim zainteresowany.

 • vielleicht87

  Myslę, że spekulacje będzie można dopiero snuć w następnym kwartale albo jeszcze następnym. Po premierze WP8 i W8 mam nadzieję, że ekosystem, do którego de facto należy NOKIA zacznie procentować.. Bo ten kwartał na pewno będzie słaby. :(

 • Cris xd

  Nie wierze w to aby Nokia.
  Lumia 820 i 920 ma ogromne wzięcie.
  Już czwórka moich znajomych jest gotowa nabyć jeden z tych fanów.
  Ja osobiście napaliłem się na Lumie 820.