Jak korzystać z Windows Phone 8? [UPDATE]

|

Premiera pierwszych smartphone’ów z Windows Phone 8 już za nami, ale jeszcze żadnego z zaprezentowanych smartphone’ów nie możemy kupić. Toteż ciężko poznać wszelkie nowinki i zmiany związane ze „zmianą numerka” nowego mobilnego systemu Microsoftu. Jednak od czego są emulatory?

Poniżej możecie obejrzeć naprawdę obszerny film, dzięki któremu zobaczymy, co korporacja z Redmond dodała i pozmieniała w systemie przygotowanym na smartphone’y. Oto on:

Oraz film z buildu RTM:

Możecie zobaczyć między innymi nowe animacje, funkcje oraz oczywiście ogólne działanie systemu. W samej obsłudze wiele zmian nie zaszło, ale kilka nowych smaczków pojawiło się. Między innymi dyktowanie notatek, które wygląda naprawdę ciekawie. Tylko interesujące jest to, jak ta funkcja będzie działać z naszym rodzimym językiem – o ile w ogóle zostanie dyktowanie wprowadzone do polskiej wersji systemu Windows Phone.

Zauważyliście jakieś ciekawostki, interesujące zmiany w stosunku do „Mango/Tango”? Chwalcie się, co Wam najbardziej przypadło do gustu.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://www.facebook.com/kubamichna Jakub Michna

  mi osobiscie przypadł do gustu kontrast i regulacja czcionki, personalizacja look screen’a i historia wyszukiwania w kafelakach w bing oraz możliwość usawiania tapet z bing

 • Artistide

  Tak jak ktoś wcześniej zgadywał, wybiera się pięć powiadomień pojawiających się na lock screenie.

 • http://twitter.com/peroni_lover damian milner

  „..
  o ile w ogóle zostanie dyktowanie wprowadzone do polskiej wersji systemu Windows Phone”
  a to jest jakas szansa?

 • Łukasz Pająk

  „Wnętrze” znacznie się różni. To jednak tak jak mówisz jedynie kwestia $$$ o czym już pisaliśmy kiedyś.

 • http://popkulturka.eu/ Sebastian

  ósemka wygląda fajnie. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie przesiąść się na Ativę S.

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  To nie jest finalna wersja SDK!

 • http://www.facebook.com/lbaran90 Łukasz Baran

  jest też film z wpcentral, z „prawie-ukończonego SDK”

  http://www.youtube.com/watch?v=e50Gkenmn_M

 • http://www.facebook.com/kierepka Mateusz Kierepka

  Używam tego SDK, ale szczegółów zgodnie z NDA nie można podawać. Dlatego to co podane na tej stronie musi wystarczyć. Dla mnie to bardzo fajna ewolucja systemu.