ZTE nie będzie się spieszyć z wprowadzeniem modelu z „Apollo”

|

ZTE to jedna z lepszych, liczących się marek, która legitymuje się chińskim pochodzeniem. Obok Lenovo i Huawei to kolejna korporacja, która chce korzystać z mobilnego systemu Microsoftu w swoich smartphone’ach. Dotychczas ZTE wypuściło dwa modele z Windows Phone 7: mid-end Tania i low-end (konkurent Lumii 610 z NFC) Orbit. Niestety zbyt wielkich sukcesów żaden z tych modelów nie odniósł. Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o planach tej marki na wprowadzenie topowego modelu w przyszłym roku. Teraz wiemy nieco więcej.

Mianowicie, Chińczycy nie mają zamiaru spieszyć się z wprowadzeniem swojego pierwszego modelu z Windows Phone 8 na pokładzie. Jak zapowiada Chris Edwar, konkurencje dla Nokii czy też HTC możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku, a nawet bardzo możliwe, że pod sam koniec 2013 roku. To oznacza, że Nokia, która ma zamiar już za kilka tygodni zaprezentować swoje nowe słuchawki z „mobilnymi kafelkami”, będzie miała dużą przewagę nad chińską korporacją. Podobnie HTC, które planuje pokazać modele z „Apollo” niewiele później w stosunku do Finów.

Nie wiadomo jednak, czy będzie to high-end tak, jak informowaliśmy Was o tym w poprzednim newsie dotyczącym ZTE. Wiadomo natomiast, że producent skupi się na tym, co ważne dla użytkowników, czyli: dobra bateria, sprawne działanie i niezły aparat. Drugie mają z góry załatwione – w końcu to Windows Phone :). Jednak bateria to naprawdę bardzo ważna rzecz w dzisiejszych smartphone’ach, w których niewiele wytrzymuje dłużej niż 2 dni przy normalnym użytkowaniu.

Na koniec warto przypomnieć o planach ZTE – chcą zostać liderem w kwestii sprzedaży telefonów i tym samym zdetronizować obecnego króla, Samsunga. Czy im to się uda? Wprowadzenie tak późno pierwszego modelu z „Apollo” na pewno nie przyspieszy planów Chińczyków.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.