Znamy datę oficjalnego startu Windows Phone 8?

|

W dniu wczorajszym oficjalnie zaprezentowany został nowy Samsung z systemem WP8 na pokładzie. Zapewne wielu z Was zastanawia się kiedy pierwsze telefony z tym systemem pojawią się w sklepach… Internet jak zwykle pełen jest przecieków i plotek, choć jedna z nich wydaje się być szczególnie interesująca.

Jak donosi francuskojęzyczny portal Mon Windows Phone, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na dzień 29 października. Autor wpisu powołuje się na Mary Jo Folley z portalu zdnet.com, której informacje okazywały się w przeszłości prawidłowe. Według niej, pierwsze wydarzenie związane z nowym systemem będzie miało miejsce w Nowym Jorku 25 października 2012 roku. Tego dnia jednak Microsoft skupi się wyłącznie na systemie Windows 8 oraz tabletach. Dopiero 4 dni później będzie miała miejsce premiera nowego mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8. Nie ma jak na razie pewności gdzie odbędzie się wydarzenie, choć nieoficjalnie mówi się o 2 miastach – San Francisco lub Los Angeles.

Według Mary Jo Folley, pierwsze telefony, w tym zaprezentowany wczoraj Samsung Ativ S, dostępne będą w ciągu 15 dni od konferencji, a więc w połowie listopada 2012 roku.

Tak odległy termin daje sporo czasu nie tylko Nokii, której prezentacja ma mieć miejsce już 5 września, lecz także HTC, o którego planach na razie wiemy niewiele.

Czy plotki te okażą się prawdą? Przekonamy się już niedługo!

źródło: monwindowsphone.com


Autor: Maciej Cieszyński

Gadżeciarz. Fotograf z zamiłowania. Prawnik z zawodu.

 • CODER_BEST

  Czyli aktualizacja do WindowsPhone 7.8 najwcześniej w Grudniu najpóźniej w Styczniu a znając jeszcze Operatorów no to pewnie w Lutym.. :/

 • kapec241

  Zamierzam kupić smartphone’a z WP8, ale nie wiedziałem, że jeszcze tyle będę musiał poczekać.
  No cóż jakoś wytrzymam z SonyEricsson’em bez systemu ;(

 • Tirinti

  Do połowy listopada???
  Pogieło ich?
  Może by tak pozew zbiorowy im wytoczyć za ociąganie się z premierą.

  • Papiak

   To tak można? :D

   • Tirinti

    Skoro Apple wygrało proces z Samsungiem o to, że Samsung produkujący smartphony od 2004 skopiował je od Apple produkującego od 2007, to czemu nie.