Nokia z Windows Phone 8 i technologią PureView – to już pewne

|

Nie od dziś wiadomo o tym, że rewolucyjna technologia PureView ma trafić do przyszłych urządzeń Nokii z Windows Phone 8 na pokładzie. Jeśli ktoś nadal ma co do tego wątpliwości nie musi szukać daleko, wystarczy obejrzeć najnowszy wywiad z Jo Har­low, wice­pre­zes ds. inte­li­gent­nych urzą­dzeń firmy Nokia. Rozmawiając z serwisem BGR zapewniała że Nokia mocno skupia się na zaimplementowaniu technologii PureView do swoich urządzeń z Windows Phone.

Pani wiceprezes podkreślała, że wraz z wprowadzeniem technologii PureView do smatfonów z „ósemką” na pokładzie, urządzenia te będą w stanie wykonać zdjęcia tak dobrej jakości jakiej jeszcze konsumenci nie doświadczyli w fotografii komórkowej. Zdjęcia robione jedną ręką, oraz te przy słabym oświetleniu także mają wyglądać dużo lepiej. Wygląda na to, że Nokia ma jeszcze dużo do pokazania, jeśli chodzi o fotografię mobilną. Najlepsze jeszcze przed nami.

Cały wywiad można obejrzeć poniżej:

źródło: phonearena.com

 

 

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Paweł Nyczaj

  Dziwne jest, że pierwszy PureView wyszedł z Symbianem. Pojawienie się PureView z WP8 było oczywiste.

  • Artur Kwiatkowski

   Wcale nie dziwne. Nokia sama przyznała, ze nad technologią PureView pracowała kilka lat, czyli wtedy kiedy ich głównym systemem był symbian. Nokia sama rozwijała Symbiana, w tym jego sterownik aparatu. Windows Phone 7 nie miał odpowiedniego sterownika aparatu (w N9 wykorzystano ten sam moduł fotograficzny co w L800, a robi lepsze zdjęcia), dlatego PV będzie dopiero w „ósemce”, bo Nokia pomogła rozwinąć sterownik aparatu.

  • thr

   Wydaje mi się, że wcale nie jest dziwne. N808 została potraktowana jako telefon testowy/pokazowy. Pewnie po prostu łatwiej i taniej było zaimplementować tą technologię do własnego systemu – Symbiana niż do Windows Phone gdzie przecież za wszystkie zmiany odpowiada Microsoft. Mimo obiegowej opinii o upadku Nokii, mam wrażenie, że Finowie doskonale wiedzą co robią i mają się lepiej niż wszystkim się zdaje. Nokia zawiązała współprace z Microsoftem i jestem prawie pewny, że był to strzał w dziesiątkę. Mimo tego, że panowie z Redmond potraktowali WP 7-7.8 jako system testowy i wkrótce odejdzie on w zapomnienie, to pozostawieni użytkownicy i tak szybko zapomną, że byli królikami doświadczalnymi widząc możliwości Windows Phone 8. Natomiast Nokia z ósemką na pokładzie i swoimi technologiami będzie najciekawszym wyborem z pośród wszystkich producentów.

 • theverge

  Jeszcze żeby dali porządny chip audio, 4 cale bez pentile i będzie telefon doskonały ( oczywiście w mojej opinii :) ).

  • Dentej

   Jeszcze bym dodał rozdzielczość ekranu 720p i procesor S4 ten cztero rdzeniowy z Adreno 320 i telefon idealny na parę lat.

   • Artur Kwiatkowski

    Uwierz, 2 rdzenie wystarczą ;)

    • Dentej

     Wiem ze wystarcza ale jakby dali 4 to bym zostal przy tym telefonie dluzej. Bo np wyjda jakies gry wymagajace i bedzie trzeba nowy kupowac. Oczywiscie jak nie bedzie 4 to i 2 mnie zadowola :P